Francie chce zlepšit boj proti domácímu násilí, rozšíří azylové domy

Francouzská vláda dnes slíbila, že zesílí boj proti domácímu násilí a zlepší podporu jeho obětí. Ze státního rozpočtu například uvolní pět milionů eur (129 milionů Kč), díky kterým má od příštího roku vzniknout 1000 nových míst v azylových domech a dalších ubytovnách pro týrané ženy, informovala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francie, ilustrační foto
doporučujeme

Plán boje s domácím násilím představil novinářům francouzský premiér Édouard Philippe. Zároveň sezval k jednání u kulatého stolu zhruba devět desítek hostů z řad ministrů, obětí domácího násilí a jejich rodin, organizací, které jim pomáhají, ale i z řad policie a justice.

Peníze, které vláda poskytne, by měly umožnit od začátku příštího roku vznik 250 míst v nouzových ubytovnách pro oběti domácího násilí a 750 míst v azylových domech, kde budou moci pobývat týrané ženy s dětmi šest až 12 měsíců.

Snazší by mělo být v budoucnu pro oběti domácího násilí podat trestní oznámení přímo v nemocnici, řekl premiér. Ministerstvo vnitra hodlá na vzorku zhruba 400 policejních stanic zjistit, jak s oběťmi domácího násilí zachází policie a případně přijmout opatření ke zlepšení. Premiér Philippe dnes rovněž připomněl, že se parlament nyní zabývá návrhem zákona vládních poslanců, na základě kterého by domácí násilníci mohli dostávat elektronické sledovací náramky.

V sobotu v Paříži demonstrovaly stovky lidí proti násilí na ženách. Právě ony jsou ve valné většině případů oběťmi domácího násilí. Loni podle francouzského ministerstva vnitra zemřelo ve Francii 121 žen, které zabil jejich aktuální či bývalý životní partner. Letos je podle aktivistů ze skupiny Féminicides Par (Ex) Compagnons, která bojuje za práva obětí domácího násilí, mrtvých už více než 100. Obětí s číslem 101 se podle skupiny v pondělí stala 92letá žena, která zemřela na jihu Francie. Z jejího zabití je podle AFP podezřelý její 94letý manžel.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranti finančně drásají Německo. O peníze přitom nestojí

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Migranti si navzdory představám nevybírají cílovou zemi na základě jejich znalostí azylových…

Pokusy na stovkách pacientů. Ve Francii odhalili ilegální léčebnu pacientů…

20.09.2019 23:09 Nepovolené léčebné pokusy na stovkách pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou odhalily…

Slováci si v ulicích připomněli vraždu Kuciaka

20.09.2019 21:16 Po více než půl roce dnes Slováci opět vyšli do ulic na shromáždění připomínající loňskou vraždu…

Statisíce lidí po celém světě demonstrovali proti klimatickým změnám

20.09.2019 19:23 Stovky tisíc lidí po celém světě dnes politikům svým protestem v ulicích měst ukázaly, že považují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama