Francie hlásí rekordních 58.046 nově nakažených koronavirem

Francie za den zaznamenala více než 58.000 případů koronavirové nákazy za posledních 24 hodin, což je dosavadní denní rekord a druhý za poslední čtyři dny. Informoval o tom dnes podle agentury Reuters zástupce ministerstva zdravotnictví Jérôme Salomon. Druhá vlna epidemie bude ve Francii ještě prudší než první, varoval dnes francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Počet úmrtí na covid-19 stoupl za poslední den o 363 na 39.037, uvádí ministerstvo. Za posledních sedm dní přitom denně v průměru umíralo 431 nakažených pacientů.

Dohromady se už ve Francii nakazilo 1,601.367 lidí a země nyní čelí sílící druhé vlně pandemie. Podle ministra zdravotnictví bude prudší než ta jarní, pokud se bude koronavirus šířit dosavadním tempem.

Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče by podle Vérana mohl dosáhnout vrcholu na počtu kolem 6000, pokud lidé budou dodržovat stávající karanténní opatření, nebo na 7000, pokud se vir bude šířit jako dosud, kdy ne každý pravidla dodržuje.

Ve středu bylo na JIP francouzských nemocnic přes 4000 pacientů s covidem. "Příští dny a týdny budou obtížné," řekl Véran na dnešní tiskové konferenci. Véran dodal, že do zdravotnických zařízení by mohli být opět povoláni jako posily studenti medicíny.

Ve Francii od 30. října až do konce listopadu platí přísná celostátní karanténní opatření. Francouzi mohou opustit domov jen kvůli cestě do práce, na nákup nezbytných potravin, za sportem v okolí bydliště, ze zdravotních nebo závažných rodinných důvodů. Zavřené jsou restaurace a bary i obchody, kromě těch nezbytných, a omezený je volný pohyb i mezi jednotlivými regiony.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Autoritářská symbióza? Prestižní deník kritizuje polskou církev a vládu

04.12.2020 00:01 NÁZOR – Během pěti let, kdy je v Polsku u moci strana Právo a spravedlnost (PiS), se linie mezi…

Fake news ohrožují demokracii. EU bude efektivněji postihovat šíření…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování…

Řecko a EU se dohodly na vybudování nového tábora na Lesbu

03.12.2020 21:49 Řecko a Evropská komise budou spolupracovat při budování nového centra pro uprchlíky na ostrově…

Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny

03.12.2020 20:22 Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny, začít by mělo v řádu týdnů. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama