Incident ve Volkmarsenu: 35 lidí zůstává hospitalizováno, oznámila policie

Po incidentu, při němž v pondělí 29letý Němec autem najel do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na twitteru to dnes uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí. Původní údaje hovořily o zhruba 30 zraněných, později policie uvedla, že zraněných je téměř 60. Motiv činu policie stále vyšetřuje.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. 

Na místě po jeho činu zůstaly desítky zraněných, někteří z nich těžce. Mezi těžce zraněnými jsou i děti. Dnes odpoledne policie uvedla, že zraněných je dohromady téměř 60, ve věku od dvou do 85 let. Jsou mezi nimi i lidé, kteří žádné ošetření nepotřebovali.

Zranění hlavy, kvůli němuž jej zatím není možné vyslechnout, utrpěl také řidič vozu Maurice P., který ve zhruba sedmitisícovém Volkmarsenu bydlí.

Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin. Maurice P. není úřadům známý jako extremista. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití. Dnes vyšetřovatelé uvedli, že muž nebyl při činu pod vlivem alkoholu. Jestli byl pod vlivem drog, ještě nevědí.

Další masopustní průvody, které se v Hesensku mají uskutečnit dnes, úřady plošně nezakázaly. Nemají totiž žádné konkrétní důkazy o tom, že by se po incidentu ve Volkmarsenu zvýšilo jejich ohrožení. Je ale na rozhodnutí každé obce, jestli a jak masopust oslaví.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivný fenomén: Proč Španělé v karanténě mnohem víc kupují čokoládu nebo…

05.04.2020 08:12 Španělé, kteří mají kvůli šíření koronaviru od poloviny března nařízenou celostátní karanténu, při…

Benátsko nařídilo roušky a rukavice při nakupování jídla, přitvrzuje i…

04.04.2020 21:12 Aktualizováno Italský region Benátsko (Veneto) zpřísnil opatření proti šíření koronaviru, ode dneška mohou do…

Útok nožem ve Francii: Muž zabil dva lidi, stěžoval si na život v zemi…

04.04.2020 20:45 Aktualizováno Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších pět lidí utrpělo podle…

V místě někdejší železné opony vznikla "roušková hranice", píše agentura…

04.04.2020 20:20 Aktualizováno Mezi slovenskou metropolí Bratislavou a sousední rakouskou obcí Kittsee, kde se ještě před 30 lety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy