Itálie hlásí 179 nových obětí nákazy, více než v neděli

V Itálii za poslední den přibylo 179 mrtvých s nákazou koronavirem. Je to o 14 více než v neděli, kdy s nemocí covid-19 zemřelo nejméně lidí od 9. března. Celkem již země eviduje 30.739 mrtvých. Nových případů nákazy bylo ohlášeno 744, tedy nejméně od počátku března. S odvoláním na úřad civilní ochrany o tom dnes informovala agentura Reuters.

Itálie, ilustrační foto
doporučujeme

I přes dnešní srovnatelně mírný nárůst zůstává denní bilance obětí v šedesátimilionové Itálii třetí den po sobě po hranicí 200. Podruhé za sebou od začátku března se počet nově nakažených dostal pod 1000, v neděli jich úřady hlásily 802. Od začátku epidemie v zemi se koronavirem infikovalo již 219.814 osob.

Itálie momentálně registruje 82.488 nemocných s covidem-19, což je o 863 méně než v neděli. Příznivý trend pokračoval i z hlediska počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče. K dnešnímu dni se jich tam nacházelo 999, což je nejnižší číslo od 10. března.

Vláda před týdnem začala uvolňovat omezení volného pohybu lidí a život v zemi se tak po téměř dvou měsících přísné karantény začíná pomalu vracet do normálních kolejí. Zavřené jsou ale dále školy, kina, divadla, většina obchodů, stejně jako bary a restaurace. Ty se mají podle nynějšího harmonogramu otevřít 1. června, od pondělka ale mohou prodávat jídlo či nápoje s sebou. Za příznivé epidemiologické situace by v první polovině června měl přestat platit zákaz cestování mezi jednotlivými regiony.

Průmyslová výroba v Itálii, která je třetí největší ekonomikou eurozóny, podle dnešního prohlášení statistického úřadu ISTAT v březnu klesla ve srovnání s předchozím měsícem o rekordních 28,4 procenta, což je více, než se čekalo. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že výroba se sníží o 20 procent. Vláda očekává propad hrubého domácího produktu za celý rok o osm procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Hranice Běloruska a Litvy je přes Lukašenkovy hrozby dál otevřená

19.09.2020 12:57 Hrozba běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že zvažuje zavřít hranic s Litvou a Polskem se…

Navalnyj na instagramu popisuje svůj stav, prošel se po schodech

19.09.2020 12:25 Zdravotní stav ruského opozičního politika Alexeje Navalného se dál zlepšuje, i když pomalu. Přední…

Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí…

19.09.2020 12:06 Aktualizováno V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama