Jedinečné kanceláře chrání před nákazou koronavirem. Najdete je v Londýně

V roce 2015 by schválen projekt o přestavbě Royal Albert Docks v Londýně tehdejším předsedou britské vlády Davidem Cameronem ve spolupráci s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Potenciální nájemci předběžně souhlasili s pronájmem více než poloviny z 20 budov, ale pak zasáhla celosvětová pandemie covid-19. Hlavní investor Xu Weiping přišel o miliardy, ale rozhodl se, že změní obyčejné kanceláře na samostatné jednotky. Soukromé kanceláře jsou navržené tak, aby kombinovaly pohodlí práce z domova, ale s vybavením tradiční kanceláře.

Vize čínského miliardáře Xu Weipinga a jeho společnosti Advanced Business Parks (ABP) o budoucnosti kanceláří se zaměřila na samostatné jednotky o velikosti 3x3 metry, aby mohli být lidé chráněni před potenciální nákazou covid-19. Z dvaceti nově postavených kancelářských budov ve východním Londýně bude 2 000 jednotlivých kanceláří a zaměstnanci by zde měli mít k dispozici lednici, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, stůl, dokonce také relaxační koutek nebo sprchu.

„Uvědomil jsem si, že možná se budeme muset připravit na skutečnost, že virus tu s námi bude ještě dlouho,“ uvedl Xu pro deník Guardian a dodal, že od začátku pandemie každý den strávil přemýšlením, jak vytvořit převážně bezpečné pracovní prostředí, ale také komfortní, aby lidé zůstávali déle v práci, čímž by se snížilo zatížení veřejné dopravy.

Společnost Advanced Business Parks se chce zaměřit na zákazníky, kteří se obávají návratu do kancelářského prostředí, protože podle Xu chtějí lidé v současné době hlavně individuální prostor. V „kostkách“ lidé mohou pracovat samostatně, ale přesto blízko sebe a bezpečně. „Úplně to změní kancelářské prostředí,“ míní Xu a dodává, že v samostatné kanceláři se bude nacházet multifunkční stěna, která obsahuje kávovar, lednici a dokonce i postel, kterou lze při práci schovat.

Xu předpokládá, že první zájemci se objeví na podzim letošního roku. Cena pronájmu multifunkční kanceláře se bude pohybovat do 1600 liber (asi 46 000 korun). Xu přiznal, že náklady na osobu jsou až o 50 % vyšší, než tomu bylo v tradiční kanceláři.

Anna Codrea-Radová, nezávislá novinářka v oblasti kultury a technologie, která dříve pracovala pro Guardian, se domnívá, že kanceláře, které Xu má v plánu vybudovat, jsou klíčem k tomu, aby pomohly k větší produktivitě zaměstnanců. „Současná doba je opravdu náročná, když se lidé snaží pracovat z domova, protože často nejsou doma sami, ale nevím na kolik je realistické, aby si lidé mohli dovolit takovou to cenu,“ řekla.

Xu uvedl, že většina kanceláří nebyla dosud zaměřena na člověka a po práci lidé odcházeli do parku nebo do hospody. Jeho nové kanceláře budou nabízet možnost, aby lidé mohli pracovat i přes noc, aniž by někoho rušili a vyhnuli se dojíždění. „V naší kanceláři budou chtít lidé zůstat,“ domnívá se Xu.

Související

Kancelář, ilustrační fotografie. Komentář

Zaměstnanci se do kanceláří v plné míře nevrátí. Nejde jen o vlastní pohodlí

Kdoví, zda se mnou budete souhlasit, ale český pracovní trh je stále „tajuplným ostrovem“. Potvrzují to i nynější nálezy nejednoho tuzemského zpravodajského serveru o tom, že i když už nejspíš máme po covidových zákazech a příkazech o uzávěrách a (ne)chození do práce (kanceláří), stále je problém najít v těch místnostech víc lidí, tedy aspoň takový počet, který tam byl před pandemickou krizí. Proč? Nechce se těm lidem odcházet z pohodlí domova, nebo zkrátka firmy zjistily, že mohou za menší náklady „vytěžit“ od lidí z kanceláří ne-li stejné, tak hodně podobné výkony? Sami tušíte, milí čtenáři, že pravda může být někde uprostřed.

Více souvisejících

Kancelář Londýn Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 12 minutami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Tanky ABRAMS, ilustrační fotografie

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

před 8 hodinami

včera

Film Rivalové

RECENZE: Rivalové rozehrávají drama milostného trojúhelníku na tenisovém kurtu

Česká kina pohostí rozhodující tenisový zápas, který v závěru není ani tak důležitý ze sportovního hlediska, jako z toho osobního. Stojí proti sobě dva muži, jejichž mladistvé přátelství skrečovala společná láska k jedné ženě. Rivalové v melodramatických konturách konstruují milostný trojúhelník, jehož exekuce je jedna z těch nejlepších za poslední dobu. 

včera

Harvey Weinstein

Odvolací soud zrušil odsuzující verdikt nad Weinsteinem

Nejvyšší soud amerického státu New York ve čtvrtek zrušil rozsudek nad hollywoodským producentem Harveym Weinsteinem z roku 2020, ve kterém byl uznán vinným ze sexuálních trestných činů. Nařídil zároveň nový proces v případě.

včera

Dvojí kvalita potravin? Nestlé čelí vážnému obvinění, má nadržovat bohatším zemím

Švýcarská potravinářská firma Nestlé odmítla tvrzení nevládní organizace Public Eye, která tvrdila, že do svých výrobků v rozvojových zemích přidávala cukr, zatímco ve stejných produktech na evropském trhu je prodává bez cukru.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy