Kdo mrzačí koně ve Francii? Policie je bezradná, pachatelé stále unikají

Navzdory rozsáhlé pátrací akci se ve Francii stále nepodařilo dopadnout pachatele, kteří po celé zemi mrzačí koně a poníky. V noci na dnešek nedaleko Dijonu dva podezřelé pronásledovalo čtyřicet policistů a vrtulník, ani tato akce ale nebyla úspěšná, informovala agentura Reuters.

Francouzská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Chovatel z venkovské oblasti nedaleko Dijonu spatřil v noci na dnešek na své pastvině dvě osoby. Kvůli podezření, že se jedná o pachatele brutálních útoků na koně, přivolal policii. Navzdory rozsáhlé policejní přítomnosti v okolí se ale podezřelým podařilo uniknout.

"Akce skončila, nyní vyšetřujeme. Prozatím nemáme žádné stopy," řekl dnes agentuře Reuters policejní mluvčí. Už dříve policie uvedla, že nemá tušení, co je motivem brutálních útoků na zvířata. Připustila ale, že by se mohlo jednat o satanistický rituál, zvrhlý hon za trofejemi či plnění zvrácené výzvy ze sociálních sítí.

Ve Francii od počátku roku zaznamenali více než tři desítky případů, kdy neznámý pachatel či pachatelé koně a poníky pořezali, někdy jim vydloubli oko, uřízli genitálie nebo ucho. Případů výrazně přibylo v létě.

Policie v souvislosti s věcí zveřejnila portrét jednoho z podezřelých a vyzvala chovatele koní, aby bedlivě sledovali své pastviny, nenechávali na nich zvířata bez dozoru a případně nainstalovali bezpečnostní kamery.

Případem se zabývají i členové francouzské vlády. Ministr vnitra Gérald Darmanin a ministr zemědělství Julien Denormandie mají dnes na programu návštěvu jednoho z postižených chovatelů koní v departementu Oise nedaleko Paříže.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama