Koronavirus: Situace v Nizozemsku a Belgii se mění k lepšímu

Úřady v Nizozemsku a Belgii dnes ohlásily méně nových úmrtí způsobených koronavirem i méně nových případů nákazy než v některých dnech na přelomu března a dubna. Belgická vláda eviduje za poslední 24hodinové období 1209 pozitivních testů na virus SARS-CoV-2, nizozemská 969.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

V Belgii také poprvé od začátku epidemie nemoci covid-19 klesl počet hospitalizovaných s touto diagnózou, když bylo v nemocnicích přijato 487 pacientů, zatímco 524 vyléčených lidí je mohlo opustit.

Podle belgického krizového štábu zřejmě v těchto dnech zdravotnická krize v zemi vrcholí. "Je důležité vydržet v úsilí, které vyvíjíme," citovala vysílací společnost RTBF hlavního vládního experta Emmanuela Andrého. Podobně se už před týdnem vyjadřoval šéf Nizozemského ústavu pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM), který přináší oficiální údaje o vývoji v Nizozemsku.

Aktuálně tam evidují 20.549 případů nákazy koronavirem, přičemž nárůst této bilance byl v absolutních hodnotách nejsilnější minulý týden a v posledních březnových dnech. Dnešní přírůstek je nižší i přesto, že vláda stále rozšiřuje testování. Počet obětí dnes stoupl o 147, což je číslo výrazně menší než to z úterka a zároveň srovnatelné se situací z minulého týdne. Celkem je hlášeno 2248 mrtvých.

Jen o osm úmrtí méně registruje v této souvislosti Belgie. Za poslední den oficiální bilance narostla o 205 smrtelných případů covid-19, necelou polovinu ohlásily nemocnice. Známých případů infekce je naopak zhruba o 3000 více než v Nizozemsku. Dnes jich přibylo 1209, tedy méně než v úterý i některých předchozích dnech.

V obou zemích začala ve druhé polovině března platit omezení pohybu osob, zavřené jsou školy či postradatelné obchody. V Nizozemsku mají restrikce platit nejméně do 28. dubna, Belgie bude pod karanténním režimem nejméně do příštího víkendu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 507 nakažených koronavirem, mrtvých 26

05.06.2020 07:18 V Německu přibylo za uplynulý den 507 nových případů nákazy koronavirem a 26 úmrtí. Od začátku…

Po otevření barů čeká na konzumenty v Evropě milion piv

05.06.2020 07:03 S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených…

Maďarsko otevře hranice pro Čechy, Slováky a Rakušany

05.06.2020 06:50 Cestovní omezení mezi Maďarskem, Slovenskem, ČR a Rakouskem bude od dnešních 08:00 SELČ zrušeno.

Co čeká evropskou a světovou ekonomiku? Analytik má černý scénář

05.06.2020 00:01 NÁZOR - Eurozóna patří k ekonomikám, které koronavirová epidemie poškodila nejvíce, konstatuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy