"Létající muž" Zapata štve sousedy, udali ho úřadům a policii

Desítka sousedů francouzského "létajícího muže" Frankyho Zapaty podala stížnost kvůli jeho pravidelným pokusným přeletům na takzvaném flyboardu, které podle dotyčných působí hluk a znečišťují vzduch, píše deník Le Parisien.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Frank Zapata
doporučujeme

Na Zapatu si oficiálně stěžovalo několik obyvatel obce Sausset-les-Pins, která leží nedaleko Marseille a kde Zapata svůj stroj vyvíjí a testuje. Případem se nyní zabývá specializovaná složka četnictva, která má na starosti bezpečnost leteckého provozu.

Zapata sice své pokusné lety musel v roce 2017 na příkaz leteckých úřadů přerušit, místní prefektura mu je však nakonec povolila. Stanovila ale, že Zapata může létat jen dvakrát týdně maximálně hodinu a půl a musí přitom brát v potaz směr větru kvůli pachu kerosinu. Nesmí také létat o nedělích a svátcích, ráno do 10:00, mezi polednem a 15:00 a po půl sedmé večer.

"Trénuji jen hodinu týdně nebo jednou za 14 dnů, v pevně stanoveném čase, všechno to trvá jen 30 až 40 vteřin a jsem pryč. Je to umělý spor," uvedl Zapata. Dodal, že hluk je sice slyšet v obytných čtvrtích, ale ne silně. "Považuji to za nespravedlnost, a to tím spíše, že většina obyvatel Saussetu mne podporuje a je hrdá na to, že se flyboard testuje u nich."

Svým vynálezem Zapata ohromil návštěvníky letošní vojenské přehlídky 14. července v Paříži při oslavách francouzského státního svátku, když na stroji proletěl nad bulvárem Champs-Élysées. Flyboard Air je zařízení, na němž pilot stojí. Má pět motorů a dokáže letět i při výpadku jednoho z nich. Maximální rychlost je 190 kilometrů za hodinu.

Vynálezce nyní pracuje na projektu létajícího auta, které by jednou mohlo sloužit jako taxi.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Juncker: Divoký brexit přinese kontroly na irsko-irské hranici

22.09.2019 21:54 Pokud Británie opustí evropský blok bez dohody, bude Evropská unie trvat na kontrolách na hranici…

Ve Španělsku rozprášili gang, drogy pašoval po mořském dně. 32 zatčených

22.09.2019 20:54 Španělská policie dnes zatkla 32 lidí podezřelých z pašování velkého množství hašiše u města Tarifa…

Londýn zažil den bez aut, lidé jezdili na kole a cvičili jógu

22.09.2019 18:03 Britská metropole dnes zažila den bez aut. Automobily a autobusy například na slavném mostě Tower…

Jeden z nejhledanějších teroristů dopaden? V Řecku spadla klec

22.09.2019 16:29 Aktualizováno Řecká policie zadržela 65letého Libanonce, který je podezřelý z podílu na únosu amerického letadla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama