"Létající muž" Zapata štve sousedy, udali ho úřadům a policii

Desítka sousedů francouzského "létajícího muže" Frankyho Zapaty podala stížnost kvůli jeho pravidelným pokusným přeletům na takzvaném flyboardu, které podle dotyčných působí hluk a znečišťují vzduch, píše deník Le Parisien.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Frank Zapata
doporučujeme

Na Zapatu si oficiálně stěžovalo několik obyvatel obce Sausset-les-Pins, která leží nedaleko Marseille a kde Zapata svůj stroj vyvíjí a testuje. Případem se nyní zabývá specializovaná složka četnictva, která má na starosti bezpečnost leteckého provozu.

Zapata sice své pokusné lety musel v roce 2017 na příkaz leteckých úřadů přerušit, místní prefektura mu je však nakonec povolila. Stanovila ale, že Zapata může létat jen dvakrát týdně maximálně hodinu a půl a musí přitom brát v potaz směr větru kvůli pachu kerosinu. Nesmí také létat o nedělích a svátcích, ráno do 10:00, mezi polednem a 15:00 a po půl sedmé večer.

"Trénuji jen hodinu týdně nebo jednou za 14 dnů, v pevně stanoveném čase, všechno to trvá jen 30 až 40 vteřin a jsem pryč. Je to umělý spor," uvedl Zapata. Dodal, že hluk je sice slyšet v obytných čtvrtích, ale ne silně. "Považuji to za nespravedlnost, a to tím spíše, že většina obyvatel Saussetu mne podporuje a je hrdá na to, že se flyboard testuje u nich."

Svým vynálezem Zapata ohromil návštěvníky letošní vojenské přehlídky 14. července v Paříži při oslavách francouzského státního svátku, když na stroji proletěl nad bulvárem Champs-Élysées. Flyboard Air je zařízení, na němž pilot stojí. Má pět motorů a dokáže letět i při výpadku jednoho z nich. Maximální rychlost je 190 kilometrů za hodinu.

Vynálezce nyní pracuje na projektu létajícího auta, které by jednou mohlo sloužit jako taxi.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová se postavila Netanjahuovi: Odmítá anexi okupovaného Západního…

17.09.2019 14:38 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes jasně odmítla plány izraelského premiéra Benjamina…

Trest za zabití Filipínce? Slovenský soud útočníkovi prodloužil vězení

17.09.2019 14:08 Odvolací soud dnes zpřísnil trest Slovákovi, po jehož útoku v centru Bratislavy zemřel loni…

Rakouská policie zabavila český kamion, brzdové hadičky měl přelepené…

17.09.2019 13:09 Rakouská dálniční policie na jihu země zastavila českého řidiče, jehož kamión jel tunelem s…

Francouzská policie evakuuje 1000 migrantů z tělocvičny na severu země

17.09.2019 12:44 Aktualizováno Francouzská policie evakuuje asi 1000 migrantů z tělocvičny a stanů postavených v její blízkosti ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama