Muž v Estonsku způsobil nehodu, na útěku zastřelil dva lidi a zranil několik dětí

Muž, který dnes na jihozápadě Estonska pravděpodobně způsobil dopravní nehodu, při následném útěku dva lidi zastřelil. Tři další, z toho dvě děti, pak zranil. Informovala o tom agentura AP s tím, že zadržení podezřelého předcházela rozsáhlá policejní operace.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Estonsko, ilustrační foto
doporučujeme

Policie uvedla, že jeden motocyklista si na čerpací stanici u městečka Lihula všiml, jak se muž v autě srazil se dvěma dalšími vozidly a z místa nehody se chystá ujet. Motorkář se ho snažil dohnat na dálnici, ale 32letý řidič auta na něj vystřelil. Motocyklista později zemřel.

Prchající řidič střílel i na auto, v němž jel muž, žena a děti ve věku tří a pěti let. Žena zraněním podlehla v sanitce při převozu do nemocnice. Děti utrpěly vážná zranění, nyní jsou v nemocnici a jejich stav je stabilizovaný. Muž byl zraněn lehce.

"Podle našich současných informací se zranění lidé z auta se střelcem neznali. (...) Byli v nesprávný čas na nesprávném místě," řekl policejní mluvčí.

Podle estonských médií měl údajný pachatel v oblasti chatu. Jde o člena polovojenské organizace Estonská obranná liga, jejímž cílem je zajistit nezávislost a suverenitu státu, celistvost jeho území a zachování ústavního pořádku. Muž zatím nebyl trestán a měl zaregistrované čtyři zbraně. Pracuje prý jako ošetřovatel a učitel ve zdravotnictví.

V době, kdy střílel, byl podle dosavadního vyšetřování opilý. Motiv jeho činu však policie zatím nezjistila.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovinsko podle Babiše nemá důvod k vyřazení Česka ze seznamu bezpečných…

03.07.2020 12:32 Aktualizováno Slovinsko nemá podle premiéra Andreje Babiše (ANO) důvod k vynětí Česka ze seznamu bezpečných zemí…

Cesta do Chorvatska se komplikuje. Slovinsko vyřadilo Česko ze seznamu…

03.07.2020 11:29 Aktualizováno Slovinsko změnilo epidemiologické hodnocení Chorvatska, České republiky a Francie a vyjmulo je ze…

Francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea podala demisi

03.07.2020 11:08 Francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea podala dnes demisi. Prezident Emmanuel Macron už ve…

V Chorvatsku přibylo 81 nakažených, ve Slovinsku čtvrtina

03.07.2020 10:32 V Chorvatsku a ve Slovinsku se v posledních dnech zhoršila epidemiologická situace, pokud jde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy