Na pařížském předměstí pokračovaly třetí noc nepokoje

Na pařížském předměstí Argenteuil třetí noc v řadě pokračovaly nepokoje, které vyvolala smrt mladého motorkáře. Z podílu na tragické nehodě mladí muži, kteří v ulicích zapalovali auta a odpadkové koše, viní policii. Informoval o tom dnes server France Bleu.

Na pařížském předměstí pokračovaly nepokoje
doporučujeme

Nepokoje vypukly před úterní půlnocí, zhruba kolem třetí hodiny ranní se ale do ulic pařížského předměstí Argenteuil vrátil klid. Čtyři protestující policisté zadrželi.

Poprvé vyšli do ulic chudé části pařížské aglomerace její obyvatelé v noci na pondělí. Rozhněvala je nedělní smrt osmnáctiletého Sabriho Choubiho, který zahynul při dopravní nehodě na motocyklu.

Na pařížském předměstí pokračovaly nepokoje (3:07) | zdroj: YouTube

Neštěstí se stalo nedaleko místa, kde bylo policejní auto. Známí zesnulého tvrdí, že Choubi zemřel kvůli němu. Podle některých jej vůz pronásledoval, podle jiných se s ním motocyklista srazil. Policie to popírá, podle ní motorkář bez helmy narazil do betonového stožáru na chodníku.

V sociálně vyloučených lokalitách na severních předměstích Paříže se už v minulosti mnohokrát protestovalo proti údajné policejní zvůli. Naposledy v dubnu vyvolala protesty srážka motorkáře s policejním vozem.

Například v roce 2005 vyvolala třítýdenní nepokoje smrt dvou chlapců, kteří se na útěku před policií schovali do transformátoru. Na některých místech byl kvůli protestům dokonce vyhlášen výjimečný stav.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí dalších 1345 nakažených koronavirem a dvě úmrtí

20.09.2020 09:26 V Německu za uplynulý den přibylo 1345 případů koronaviru a další dva lidé s onemocněním covid-19…

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama