Na zbraních vídeňského atentátníka se našla DNA dvou žen

Na zbraních vídeňského atentátníka, kterého po útoku z 2. listopadu zastřelila policie, byly nalezeny stopy DNA dalších osob včetně dvou žen. Informuje o tom dnes rakouský deník Kronen Zeitung s odvoláním na forenzní posudek.

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dosud se vědělo, že na zbraních, které 20letý Rakušan Kujtim Fejzulai použil při atentátu, se našla DNA jeho samotného a dalších dvou už dříve zadržených podezřelých.

Kromě nich ale měly zbraně v rukou podle všeho ještě další nejméně čtyři osoby včetně dvou žen. Podle rakouského listu ale dosud není jasné, o koho jde.

Dosud byly genetické informace z kalašnikova, krátké zbraně, mačety a atrapy pásu s výbušninami přiřazeny třem lidem. Jedním z nich byl Fejzulai, jehož rodina pochází z albánské menšiny v Severní Makedonii.

Dalšími jsou dva muži, kteří byli zatčeni krátce před Vánocemi. Prvním je 26letý Rakušan s afghánskými kořeny, podle úřadů člen "teroristického klanu". Dalším je Čečenec, který úřadům rovněž není neznámý.

Při listopadovém atentátu v centru rakouské metropole zahynuli čtyři lidé. Útočníka označovaného za islamistického radikála policie nakonec zastřelila. Fejzulai byl přitom policii znám a v minulosti byl v Rakousku odsouzen za teroristické spolčení. V první fázi vyšetřování se rakouská policie zabývala až 21 osobami jako možnými spolupachateli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama