Německá loď se zachráněnými migranty smí zakotvit na Sicílii

Německá obchodní loď MV Marina, která před týdnem ve Středozemním moři zachránila 79 migrantů, bude smět zakotvit na Sicílii.

Informoval o tom dnes podle agentury DPA vlastník firmy, která loď provozuje. Plavidlo se pohybuje už několik dní v blízkosti ostrova Lampedusa a ocitlo se v obtížné situaci, protože nedostalo povolení zakotvit v Itálii ani na blízké Maltě.

Německá loď se v neděli zapojila do záchranné akce na žádost maltských úřadů, když ale vzala migranty na palubu, Malta už se na akci dál nechtěla podílet. "Máme teď povolení úřadů a loď je na cestě na Sicílii," uvedl majitel německého rejdařství Thies Klingenberg.

Zatím není jasné, do jakého přístavu loď míří, migranti ale budou muset v každém případě strávit dva týdny v karanténě.

Itálie i Malta vzhledem k pandemii nemoci covid-19 v současnosti migranty kvůli zdravotnímu riziku nepřijímají.

Související

Více souvisejících

uprchlíci Německo

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 59 minutami

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Munice a rakety za miliardy. USA chystají další masivní balík pomoci Ukrajině

V pátek se Spojené státy chystají oznámit dlouhodobou vojenskou pomoc pro Ukrajinu v hodnotě šest miliard dolarů, zahrnující munici pro systémy protivzdušné obrany. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy