Německo má 1769 nových případů koronaviru, šéf diplomacie Maas je v karanténě

Německo za poslední den zaznamenalo na své území 1769 nových pozitivních nálezů na koronavirus. Jedná se o mírný pokles oproti předchozímu dni, v porovnání s čísly z konce minulého pracovního týdne je pak nový údaj nižší o několik stovek, ukazují data berlínského Institutu Roberta Kocha (RKI).

Heiko Maas
doporučujeme

Německo stále registruje nižší denní nárůsty než Česká republika s asi osmkrát menším počtem obyvatel, jež za úterý zaznamenala 2394 nálezů na SARS-CoV-2.

Podle RKI v Německu zemřelo za posledních 24 hodin v souvislosti s covidem-19 dalších 13 lidí, čímž se tam celkový počet úmrtí přičítaných koronaviru navýšil na 9409. Přítomnost SARS-CoV-2 se od začátku pandemie prokázala dohromady u 275.927 Němců.

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček v úterý varoval, že Německo zřejmě od středy zařadí celou ČR na seznam epidemicky rizikových oblastí. V současné chvíli za ně Berlín považuje jen Prahu a Středočeský kraj. V platnost však zřejmě vstoupí některé výjimky, jež se budou týkat zejména asi 60.000 českých pendlerů, kteří dojíždí do Německa do práce.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas se musel odebrat do karantény kvůli nakažení jednoho ze členů své ochranky koronavirem. První test na nemoc covid-19 byl dnes u šéfa diplomacie negativní, informoval politikův úřad.

Nyní se podle agentury DPA zjišťuje, zda se mohly nakazit i další osoby a jaká opatření bude případně nutné přijmout.

Také kancléřka Angela Merkelová se v březnu musela kvůli infekci u svého lékaře odebrat na dva týdny do karantény a pracovala z domova.

Jak dlouho zůstane v izolaci Maas a do jaké míry to ovlivní jeho práci, zatím není jasné. Podle deníku Süddeutsche Zeitung Maas kvůli karanténě zrušil svou čtvrteční cestu do Jordánska.

V pondělí jednal s Maasem v Bruselu i jeho český protějšek Tomáš Petříček. Hovořili o vývoji české epidemické situace, kvůli níž se dá očekávat, že se dnes celá Česká republika dostane na německý seznam rizikových zemí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Europoslanci se shodli na nových pravidlech zemědělských dotací

23.10.2020 20:23 Aktualizováno Po několikadenním hlasování o stovkách pozměňovacích návrhů dnes Evropský parlament schválil svůj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama