Německo má covid pod kontrolou. Merkelová ohlásila velké investice do zdravotních úřadů

Novými pracovními místy a investicemi chce německá kancléřka Angela Merkelová posílit síť zdravotních a hygienických úřadů v zemi. Prohlásila to na dnešní konferenci se zástupci hygieniků a spolkových zemí o výzvách v době pandemie nemoci covid-19. Zmíněným institucím, kterých je v Německu 375, chce spolková vláda do roku 2026 poskytnout čtyři miliardy eur (106 miliard korun).

Angela Merkelová
doporučujeme

"Každý den jste zde pro obyvatele, jste první, na koho se lidé se svými problémy obrací. Pomáháte s karanténními opatřeními a hledáním osob, které přišly do kontaktu s nakaženými, aby se přerušilo šíření infekce," ocenila Merkelová práci zdravotních a hygienických úřadů.

Dodala, že právě díky nim se daří udržet epidemickou situaci v Německu pod kontrolou. "To není samozřejmé. Při pohledu na jiné země se ukazuje, jak mohou vážnější následky vypadat," uvedla.

zdroj: YouTube

Vzájemnou spolupráci všech stupňů systému veřejné péče považuje kancléřka za klíčový prvek ve zvládnutí krize. "Hlášení infekcí, vyhledávání kontaktů, kontrola karantény, provádění testů. To jsou všechno úkoly, které by byly mimo dobu pandemie považovány za nepředstavitelné," řekla.

Vzhledem k dosavadním zkušenostem je podle šéfky německé vlády nutné hledat nové cesty ke zlepšení a zefektivnění práce zdravotních a hygienických úřadů. Důležitým prvkem jsou investice do digitalizace, ale také do rozšíření personálního stavu. Do konce příštího roku chce Merkelová systém posílit o nejméně 5000 nových pracovních míst.

Nová a finančně dobře ohodnocená pracovní místa ve zdravotnických a hygienických úřadech považuje za klíčová i bavorský premiér Markus Söder, který odvedenou práci systému veřejného zdravotnictví v posledních měsících označil za nadlidskou. "To, že se Německu doposud dařilo krizí zvládat, je zásluhou zdravotnické služby," řekl. Zároveň varoval, že nastupující podzim a zima mohou být v kombinaci koronaviru a chřipky velmi dramatické a náročné.

Od počátku epidemie se v Německu nemoc covid-19 potvrdila u 252.298 lidí, z nichž zhruba 226.500 se už uzdravilo. Komplikacím souvisejícím s infekcí v Německu podlehlo 9329 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Španělsku přibylo od pátku 31.428 nových případů nákazy

21.09.2020 19:27 Španělsko zaznamenalo od pátku 31.428 nových případů nákazy covidem-19. Za stejnou dobu zemřelo 168…

Kotleba by měl dostat trest vězení. Podle žalobce rozdával šeky s…

21.09.2020 19:08 Aktualizováno Trest vězení žádá slovenský prokurátor pro předsedu krajně pravicové opoziční strany Kotlebovci…

Itálie zadržuje loď Sea-Watch 4. Pro migranty plující přes moře je to…

21.09.2020 17:48 Zneužívání námořního práva slouží jako záminka pro politicky motivované rozhodnutí omezit činnost…

Navalnyj žádá Moskvu o své zabavené oblečení pro vyšetření otravy

21.09.2020 16:58 Kritik Kremlu Alexej Navalnyj žádá Moskvu o vydání oblečení, které měl na sobě, když minulý měsíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama