investice

Vláda ČR

Vláda schválila vznik nového státního podniku, řešila také investice

Mapování vhodných území a jejich příprava pro strategické investory bude hlavní náplní nového státního podniku Státní investiční a rozvojové společnosti. Jeho vznik schválila vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 24. ledna 2024. Odsouhlasila také návrh nového zákona o zabezpečení hydrometeorologické služby a jednu ze čtyř žádostí o udělení investiční pobídky. K dalším třem žádostem se ještě vrátí.
Ilustrační foto Komentář

Kde v roce 2024 vydělat peníze? Investice mohou i letos přinést slibné výnosy

Možná, že právě čtete nějakou zprávu od vaší investiční společnosti, makléře či společnosti, která vám spravuje vaše peníze o tom, kolik jste v minulém roce vydělali. Ale než se pustíte do kritického srovnávání všemožných žebříků top investic či vkladů za rok 2023, je dobré si uvědomit, že hodnota investic a výnosů z nich může vždycky (ty „verzály“ jsou napsány schválně, jako varování) klesat i stoupat, takže se vám, opět vždycky, může vrátit méně, než jste investovali. A také, že minulá výkonnost nějakého typu investice není spolehlivým vodítkem pro jeho budoucí výnosy. Snadno řečeno: To, že něco vloni vydělalo 40 procent neznamená, že se to letos určitě zopakuje. Ale nechť. 
Bitcoin Komentář

Zlato nebo Bitcoin pod stromeček? Pro a proti investice jako vánočního dárku

Zdání klame, říká se, jenže právě nyní, jen pár dní před rozdáváním dárků u vánočního stromečku, to platí o to víc. Trápíte se možná tíživou otázkou, co byste zrovna měli pořídit jako vánoční dárek. Určitě chcete, aby to nebylo nic všedního a „měkkého“, ale ani příliš drahého. Když se člověk podívá třeba na řadu grafů vývoje investičních nástrojů, možná taky přijde nápad: Investice jako dárek. Stojí za to třeba koupit si pod stromeček nějaký ten Bitcoin nebo zlato a čekat pár měsíců na to, až se vše zhodnotí?
CZK

Jak letos ochránit své peníze před inflací? Tohle vás překvapí

Lidé v Česku musí i letos počítat s tím, že inflace bude celoročně velmi výrazná, zhruba desetiprocentní, varuje ekonom Kovanda. Pokud tedy nechtějí letos přijít až o desetinu svých úspor, musí chtě nechtě investovat. Nabízí se rezidenční nemovitosti. V jejich případě však ještě i letos hrozí pokles cen. Ostatně, ani dva bývalí guvernéři České národní banky letos nákup investiční nemovitosti nedoporučují.
Zlato nebo kryptoměny?

Investice v době krize: Nahradí bezpečné zlato kryptoměny?

Jedním z nejdůležitějších investorských pravidel je, že zlato je vždy tzv. bezpečným přístavem. Tedy něčím, k čemu se ve zlých časech pro svět, uchylují nejen investoři, ale i obyčejní lidé, protože věří, že až bude líp, díky uložení peněz do zlata, budou mít na život po těch špatných dobách. Ale, jak už také v současném mediálním světě nespočetněkrát zaznělo, a to kvůli ruskému válečnému zločinci Vladimiru Putinovi, který rozpoutal krvavý konflikt na Ukrajině, „starý dobrý svět“ mizí.
Wall Street je ulice v jižní části ostrova Manhattan v New York City, USA. Směřuje východně od Broadwaye dolů k South Street na East River skrze historické centrum Finanční čtvrti. Wall Street se proslavila jako trvalé sídlo New York Stock Exchange.

Investice nezastavila ani válka. Po prvotním šoku přijde růst, čekají analytici

Ještě v prvním březnovém týdnu letošního roku, tedy ani ne po prvním týdnu války, kterou na Ukrajině rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin, hlásila většina kapitálových trhů velké ztráty. Třeba hlavní londýnský akciový index FTSE utrpěl tehdy největší týdenní ztráty, a to od března 2020. Důvod byl nasnadě - investoři se vyděsili z eskalace konfliktu na Ukrajině. Nebo další - velkoobchodní ceny plynu dosáhly rekordních úrovní, když tzv. benchmark index této komodity na burze ve Velké Británii (NBP) v jednu chvíli vylétl nad 500 bodů a prolomil tak předchozí historické maximum stanovené v prosinci 2021, v éře dlouhodobého nárůstu ceny této komodity.
Daně, ilustrační fotografie

Cenné papíry a daně: Kdy musíte a nemusíte podávat daňové přiznání?

V posledních dvou letech začala řada Čechů zhodnocovat své úspory pomocí investic. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i o poznání méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Pro některé investory to může být letos úplná novinka. Poradíme vám, co si má běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, je řada případů, kdy povinnost podávat daňové přiznání nevzniká.
Dubaj

Investice do nemovitostí v dnešní době dává smysl. V jakých zemích je to sázka na jistotu?

Současná rostoucí inflace, turbulentní doba, kdy přichází těžko predikovatelné vlivy, je složitá i z pohledu investic. Respektive i k uchování hodnoty peněžních prostředků a dalších aktiv. Některé možnosti jsou značně riskantní, některé naopak přinášejí téměř nulové zhodnocení prostředků či dokonce snížení hodnoty. Investice do nemovitostí je však téměř bez rizik, nabízí takřka jisté zhodnocení a pokud vyberete vhodnou lokalitu, může být tento růst aktiv být ještě zajímavější a přinese i peníze z pronájmu. V jakých zemích je nyní finančně výhodné pořídit si nemovitost?
Ilustrační foto

Tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích, ukázal průzkum

Na tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích. Nejvíce znalostí má starší část populace. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají naopak mladší respondenti od 18 do 26 let, jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Vyplývá to z tzv. Indexu investiční gramotnosti, který připravila investiční platforma Portu ve spolupráci s agenturou Ipsos.
Vláda ČR

Vláda by v pondělí měla projednat tři žádosti o investiční pobídky

Vláda by se na pondělním jednání měla zabývat třemi žádostmi o poskytnutí investiční pobídky. Všechny se týkají rozšíření výroby, firmy chtějí získat slevu na dani z příjmů. Úřad vlády má ke dvěma žádostem připomínky. Tyto materiály tak ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) kabinetu předloží s rozporem. Vyplývá to z vládních materiálů, které má ČTK k dispozici.
Čína, ilustrační fotografie

EU a Čína se přiblížily k uzavření dohody o investicích

Evropská unie a Čína se blíží uzavření dohody o investicích, která by evropským firmám měla usnadnit přístup na nejrychleji rostoucí trh světa. Napsal to dnes list South China Morning Post (SCMP), který vychází v Hongkongu. Dohoda by také měla vytvořit rámec, který by evropským podnikům umožnil působit v Číně za stejných podmínek, jaké dnes mají čínské firmy v EU.
Desetikoruna

Bankovky se sbírají desítky let, dnes jsou dobrou investicí

Sběratelství bankovek má v Česku tradici sahající k měnové reformě v roce 1945, kdy se likvidovalo veliké množství bankovek. Tehdejší národní banka se rušená platidla rozhodla nabízet zájemcům ke koupi, a tak byl položen základ mnoha sbírek. Dnes patří sběratelství bankovek mezi možnosti, jak investovat a v Česku je dnes více kupců než prodávajících.
Karel Havlíček

Havlíček: K udržení českého exportu pomohou čtyři pilíře

K udržení výkonnosti českého exportu jsou podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) čtyři pilíře. Patří mezi ně podpora zaměstnanosti, udržení bankovních půjček, podpora investic a jako střednědobý nástroj je nezbytné posilování výdajů do výzkumu, vývoje a inovací. Díky tomu je možné současnou krizi překonat a dokonce posílit pozici na zahraničních trzích.

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 47 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko zničilo elektrárnu zásobující Kyjev. Došly nám rakety, přiznal Zelenskyj

Rusko dokázalo zničit důležitou elektrárnu dodávající elektrickou energii do Kyjeva, protože Ukrajině došly obranné rakety. Prohlásil to v úterý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy