Investice do nemovitostí v dnešní době dává smysl. V jakých zemích je to sázka na jistotu?

Současná rostoucí inflace, turbulentní doba, kdy přichází těžko predikovatelné vlivy, je složitá i z pohledu investic. Respektive i k uchování hodnoty peněžních prostředků a dalších aktiv. Některé možnosti jsou značně riskantní, některé naopak přinášejí téměř nulové zhodnocení prostředků či dokonce snížení hodnoty. Investice do nemovitostí je však téměř bez rizik, nabízí takřka jisté zhodnocení a pokud vyberete vhodnou lokalitu, může být tento růst aktiv být ještě zajímavější a přinese i peníze z pronájmu. V jakých zemích je nyní finančně výhodné pořídit si nemovitost?

Česká republika

Pořídit nemovitost v ČR je administrativně i manažersky nejjednodušší. Ceny v Praze ale poslední měsíce narostly do často astronomických výšin. Kdo ale pečlivě hledá, může najít zajímavé developerské projekty s dostupnými cenami nedaleko Prahy, například směrem na Říčany, Benešov či Kladno. Dostupné nemovitosti a zajímavé zhodnocení nabízí také Karlovy Vary nebo Ústecký kraj.

Německo, Francie či Španělsko

„Pokud chcete investovat v zahraničí, a přitom zůstat v Evropě, nabízí se Německo, Francie či Španělsko. V případě Německa není určitě třeba popisovat výkonnou ekonomiku, finanční stabilitu a spolehlivý bankovní systém. Je zde také nižší sazba daně z příjmu, při které můžete dobře vydělat i na pronájmu pořízené nemovitosti,“ říká Martin Klouček, prezident Royal Capital Club, a dodává: „Jistotou je také Francie. Z hlediska zdanění je zde daň z příjmu z pronájmu také nižší než v jiných evropských zemích, dlouhodobá návratnost investice je zde téměř jistá. Populární je také Španělsko, kde lze aktuálně pořídit nemovitosti za nejpříznivější ceny v celé západní a jižní Evropě.“

Spojené Arabské Emiráty

Spojené Arabské Emiráty, které se za posledních 15 let změnily k nepoznání a stále se rozvíjejí, nabízejí velmi zajímavý výnos z investic. Neexistuje zde totiž vůbec daň z příjmu, takže ani z vybraného nájemného. Pokud je třeba zaměřit investice do bytových jednotek, můžete si vybrat ze široké nabídky nemovitostí v Dubaji nebo Abú Dhabí.

Filipíny, Malajsie či Thajsko

„Filipíny disponují zdravou ekonomikou s velkým potenciálem. Jedná se o zemi, která tak skýtá velký počet potenciálních nájemníků. Navíc solventní střední třída stále roste. Jako zahraniční pronajímatel tedy můžete těžit z větší stability a lepších zisků při růstu výnosu z pronájmu. Filipíny také vybírají z nemovitostí nižší daň, což se promítá do velmi vysoké návratnosti investic. Podobnou jistotou je také nedaleké Thajsko, které kromě potenciálních nájemníků z řad místních obyvatel disponuje silným cestovním ruchem. Zajímavou lokalitou je také Malajsie, která má stabilní bankovní systém a diverzifikovanou ekonomiku s dlouhodobým růstem,“ říká Martin Klouček z Royal Capital Club.

Jižní a střední Amerika

Další zajímavou destinací je Kolumbie. Země, která v posledních letech prochází modernizací a inovacemi a jejíž ekonomika roste. Najdeme zde zajímavý výnos z pronájmu a při pořízení nemovitosti zde tak můžete generovat větší zisk. Stále populárnější z hlediska investic jsou také některé země ze střední Ameriky, například Kostarika či Panama.

Související

Byty

Český realitní trh krvácí. Experti pro EZ popsali, co nás letos čeká

Podle veřejně dostupných dat a informací se v roce 2023 v tuzemsku prodalo nejméně bytů a domů od roku 2015. Data říkají, že bytů se oproti roku 2022 prodalo o devět procent méně, domů pak až o 17 procent. O 19 procent se také propadl prodej chat a chalup. Může za nepříznivá data jen nižší výkon stavebnictví nebo o poznání horší poptávka či koupěschopnost zákazníků, anebo je na vině inflace? A souvisí nějak spolu všechny zmíněné veličiny?
Vláda ČR

Vláda schválila vznik nového státního podniku, řešila také investice

Mapování vhodných území a jejich příprava pro strategické investory bude hlavní náplní nového státního podniku Státní investiční a rozvojové společnosti. Jeho vznik schválila vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 24. ledna 2024. Odsouhlasila také návrh nového zákona o zabezpečení hydrometeorologické služby a jednu ze čtyř žádostí o udělení investiční pobídky. K dalším třem žádostem se ještě vrátí.

Více souvisejících

investice nemovitosti

Aktuálně se děje

před 51 minutami

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)

Západ se bojí, říká Zelenskyj s ohledem na válku na Ukrajině

Západ se bojí nejen porážky Ruska, ale i porážky Ukrajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to v rozhovoru pro AFP označil za absurdní. Západním spojencům vyčetl například to, že Kyjevu zakázaly používat dodané zbraně k útokům na ruské území. Moskva chce podle Zelenského zaútočit na Charkov, přičemž nemá dost sil k novému útoku na Kyjev. 

před 1 hodinou

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Češi nepovolili Rakušanům další překvapení. Porazili je 4:0 a čtvrtfinále mají jisté

Poté, co nejprve Rakušané potrápili Švýcary (4:5) i Kanaďany (6:7 po prodloužení) a posléze dokázali porazit Finsko 3:2, se naši jižní sousedé v pátek večer v pražské O2 Areně představili proti svěřencům kouče Radima Rulíka. Ten své mužstvo na nevyzpytatelného soupeře připravil, a i když především druhá třetině herně nebyla podle českých představ, výsledkově k žádnému překvapení tentokráte naštěstí nedošlo. Utkání dospělo k české výhře 4:0.

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Pellegrini: Fico si útok pamatuje a po atentátu byl při vědomí. Ve hře je převoz do Bratislavy

Lékařské konzilium by mělo v pondělí rozhodnout o další léčbě postřeleného slovenského premiéra Roberta Fica, který po středečním atentátu podstoupil ve fakultní nemocnici v Banské Bystrici pětihodinovou operaci. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy