Nizozemsko hlásí rekordní počet nových případů koronaviru

Nizozemsko oznámilo denní rekord v počtu nově nakažených koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19. Za poslední den přibylo 1379 infikovaných, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na list Volkskrant. Předešlý nejvyšší denní přírůstek nakažených země zaznamenala na počátku dubna, kdy testy potvrdily nákazu u 1335 lidí.

Rotterdam, ilustrační fotografie
doporučujeme

Počet nakažených v zemi po potlačení viru od konce července opět stoupá. V pondělí úřady zaznamenaly 1300 nových infekcí. Za poslední týden přibylo celkem 9194 lidí nakažených, což je o 85 procent více než v prvním zářijovém týdnu, kdy úřady zaregistrovaly 4917 nových případů, píše list The Guardian.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se koronavirem v Nizozemsku dosud nakazilo přes 88 tisíc lidí, s nemocí covid-19 zemřelo skoro 6300 lidí. Země dnes kvůli koronaviru zařadila mezi rizikové regiony Prahu. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, musejí po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény.

Opatření proti šíření nového typu koronaviru v Nizozemsku poznamenala mimo jiné i dnešní tradiční slavnostní zahájení nového parlamentního roku, upozorňuje agentura AP. Obvykle se ho účastní král Willem-Alexander, jenž v projevu před oběma komorami parlamentu představuje vládní priority na následující parlamentní rok.

Na zasedání přijíždí v kočáře ve slavnostním průvodu, jenž vždy láká obrovské množství lidí. Aby královská rodina zabránila shromažďování lidí a riziku šíření koronaviru, rozhodla se letos průvod zrušit. Nekonal se poprvé po 46 letech, připomíná Reuters. Královský pár nakonec přijel na zasedání autem a král řeč pronesl nezvykle v kostele nedaleko parlamentu. Nabízí totiž větší prostor a zákonodárci v něm mohou lépe dodržet bezpečný odstup.

Politici panovníkovi naslouchali v tichosti a na závěr upustili od tradičního provolání slávy, aby neriskovali šíření viru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama