Nizozemský král porušil pravidla proti šíření koronaviru, omluvil se

Nizozemský král Willem-Alexander a jeho žena Máxima se dnes omluvili veřejnosti za porušení pravidel proti šíření koronaviru.

Král Willem-Alexander
doporučujeme

Na fotografii z dovolené v Řecku, kterou dnes zveřejnil server rtlnieuws.nl, totiž královský pár nedodržuje pravidlo o bezpečném rozestupu.

"V médiích se objevila fotografie, na které dodržujeme příliš malý odstup. Ve spontánnosti okamžiku jsme na to nedávali pozor. Samozřejmě, že jsme měli," uvedl královský palác na twitteru a dodal, že dodržovat pravidla přijatá v boji s šířením viru SARS-CoV-2 je samozřejmě nutné i na dovolené.

Na fotografii, která se dnes objevila nejen v bulvárních médiích, jsou 53letý král a o čtyři roky mladší královna zachyceni s mužem, kterým je údajně majitel jedné z restaurací na řeckém ostrově Milos (Mélos). Mezi královským párem a mužem přitom není doporučovaný odstup 1,5 metru.

Na sociálních sítích i v novinových komentářích si po zveřejnění fotografie panovník vysloužil kritiku. Podle ní by jako hlava státu měl být vzorem - a to i na dovolené.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama