Opatření proti koronaviru začne povolovat i Dánsko

Po České republice a Rakousku ohlásilo postupné uvolňování opatření proti šíření koronaviru také Dánsko. Nejdřív otevře 15. dubna jesle, školky a prvních šest tříd základních škol, informovala dnes podle agentury DPA dánská premiérka Mette Frederiksenová. Podmínkou je, že počet nových případů infekčního onemocnění a počet úmrtí zůstane stabilní.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dánsko, Kodaň
doporučujeme

Podle premiérky jde o "první opatrnou fázi otvírání". Dánové by se měli připravit na to, že budou muset žít s omezeními ještě několik měsíců.

Dánsko reagovalo už v polovině března na šíření koronaviru Sars-CoV-2 přijetím přísných opatření, jako jedna z prvních zemí v Evropě. Kromě jiného má severská země od 14. března uzavřené hranice a cizince vpouští jen z pádných důvodů. Uzavřeny jsou v Dánsku také školy, školky, restaurace, kavárny, divadla a další zařízení pro volnočasové aktivity.

Dánsko doposud zachytilo zhruba 4700 infikovaných, dalších téměř 200 jich je na Faerských ostrovech a v Grónsku, které patří k dánskému království. Dosud v Dánsku zemřelo 187 lidí s nemocí covid-19.

Rakousko oznámilo, že už v úterý po Velikonocích by se měly otevřít menší obchody s prodejní plochou do 400 metrů čtverečních, zahradnictví a obchody s potřebami pro kutily. Větší obchody, nákupní centra a také kadeřnictví by se měly otevřít 1. května. Hotely, restaurace a další provozovny služeb by se podle Kurze mohly začít postupně otevírat od poloviny května.

Česká vláda dnes rozhodla, že od úterý mohou lidé individuálně sportovat na venkovních sportovištích, otevřou se sběrny a výkupny surovin a od čtvrtka budou moci za přísnějších podmínek otevřít i hobbymarkety, železářství a opravny jízdních kol. Po Velikonocích by měli mít lidé v odůvodněných případech vycestovat z ČR a otevřou se možná další prodejny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záchranný balík EU? Podle Orbána je zvrácený, Poláci ho naopak uvítali

29.05.2020 15:40 Za absurdní a zvrácený považuje konzervativní maďarský premiér Viktor Orbán záměr Evropské komise,…

Řecko otevře hranice. Turisté z 29 zemí včetně ČR mohou přijet už 15.…

29.05.2020 15:02 Řecko oznámilo seznam zemí, odkud budou moci turisté už od 15. června létat do Atén a Soluně. Mezi…

Španělsko schválilo základní příjem. Nejchudší lidé dostanou 462 eur…

29.05.2020 14:34 Španělská vláda dnes schválila zavedení základního příjmu pro nejchudší jako prevenci před dopady…

Rok od tragické srážky lodí na Dunaji v Budapešti, jedna turistka se…

29.05.2020 13:13 Budapešť si dnes připomíná první výročí potopení výletní lodi Hableány s jihokorejskými turisty na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy