Policisté v Evropě podnikli razie kvůli příspěvkům na internetu

Policisté z několika evropských států dnes v sedmi zemích podnikli koordinované razie v rámci operace proti nenávistným projevům a podněcování násilí na internetu. S odvoláním na Europol a německou prokuraturu o tom informovala agentura Reuters.

Internet
doporučujeme

V Německu kriminalisté prohledali 83 bytů a dalších budov, kde jako důkazní materiál zabavili mobilní telefony či počítače. Podle prokuratury je kvůli podezření ze zveřejnění nenávistných příspěvků na internetu nyní vyslýcháno 96 osob. Jeden z podezřelých je obviněn z antisemitických komentářů, další na sociálních sítích urážel političku, uvedly německé úřady v prohlášení.

Zátahů koordinovaných Europolem se zúčastnily policejní jednotky z Itálie, Francie, Řecka, Norska i Británie. Podle Reuters byli v akci také policisté z Česka, mluvčí policejního prezidia David Schön však ČTK tuto informaci nepotvrdil. Operace cílila na příspěvky na sítích, které podporují rasismus a xenofobii, uvedl mluvčí Europolu.

Německo má celosvětově jedny z nejtvrdších postihů za pomluvu, podněcování k násilí a výhrůžky, připomíná Reuters. Za podněcování nenávisti vůči menšinám či popírání holokaustu pachatelům hrozí i vězení. Podle německých zákonů mají navíc provozovatelé sociálních sítí povinnost do 24 hodin od nahlášení mazat zjevně protiprávní příspěvky, jinak je čeká pokuta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochránci práv kritizují návštěvu egyptského prezidenta ve Francii

05.12.2020 13:05 Francouzské organizace na ochranu lidských práv vyzvaly francouzského prezidenta Emmanuela Macrona,…

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama