Polská policie vyšetřuje podezřelý úhyn koz na ostrově na Visle

Policie ve Varšavě vyšetřuje případ úhynu poloviny stáda koz, které měly od jara do podzimu spásat vegetaci na jednom z ostrovů na řece Visle a usnadnit tak ptákům hnízdění. Zbylo jich tam asi 30, mnoho z nich prý není v dobrém stavu.

Polská policie
doporučujeme

Uhynulých koz si v neděli odpoledne všiml jistý člověk, který šel v okolí ostrova na procházku. Ochránci zvířat informovali městskou policii, že na místě je 12 kozích koster a že žijící zvířata jsou ve špatném stavu.

Kozy obývaly ostrov v rámci ekologického projektu varšavské radnice, které je pronajal jistý chovatel. Jde o muže původem z Dagestánu, který v Polsku žije přes deset let. O kozy se na ostrově staral jiný muž, údajně bezdomovec, podle kterého zvířata v určitém okamžiku začala být nemocná a hynout. Podle televize TVN Warszawa mršiny nejdříve házel do Visly, pak je zakopával do písku na ostrově v severní části polského hlavního města. Majitel koz úřady o problémech se zvířaty neinformoval, stěžoval si jen na to, že na ně útočí velcí psi. Podle mluvčí radnice Ewy Rogalové úředníci při kontrole začátkem srpna nezjistili žádné problémy. Dnes úřad v tiskovém prohlášení popřel, že uhynulá zvířata skončila v řece a písku.

Policie dnes majitele koz obvinila z týrání zvířat, za což mu hrozí tři roky vězení. Muž se k činu nepřiznal a odmítl vypovídat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí za 24 hodin dalších více než 14 000 případů

26.09.2020 21:55 Ve Francii se v minulých 24 hodinách potvrdilo 14.412 nových případů koronaviru. Je to o něco méně…

Poučená Itálie účinně bojuje s druhou vlnou covidu. Zvládá ji lépe než…

26.09.2020 21:00 Itálie byla první zemí v Evropě kde virus SARS-CoV-2 udeřil na jaře letošního roku. V té době bylo…

Italský pacient 1 se vydal na 180kilometrovou štafetu

26.09.2020 20:41 První evidovaný italský pacient s covidem-19 Mattia Maestri je mezi účastníky 180kilometrového…

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 17:45 Aktualizováno Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama