Polsko ponechá hranice zavřené ještě měsíc

Polsko prodloužilo faktické uzavření hranic o další měsíc, oznámily dnes tiskové agentury s odvoláním na polské ministerstvo vnitra. Varšava v březnu uzavřela hranice cizincům, aby zastavila šíření nákazy koronavirem. Od té doby bylo omezení čtyřikrát prodlouženo, připomněla agentura Reuters.

Varšava
doporučujeme

Hranice smějí překračovat jen polští občané, diplomaté, cizinci s povolením k pobytu či profesionální řidiči, a to jen na vybraných hraničních přechodech. Takových je na hranicích s Českem 18, s Německem 16, se Slovenskem pět a s Litvou tři, připomněla agentura PAP.

I přes stále platé uzavření hranic nyní Polsko zmírnilo některá jiná dříve zavedená omezení. Znovu se kupříkladu otevřela nákupní centra, hotely, sportoviště pod širým nebem či mateřské školky. Očekává se, že vláda dnes ještě zruší další omezení pro školy, restaurace či kadeřnictví.

Polsko, které má 38 milionů obyvatel, od začátku pandemie zaznamenalo 17.062 potvrzených případů nákazy koronavirem a 847 úmrtí. V úterý země ohlásila největší nárůst nových případů infekce za jeden den kvůli rychlému šíření nákazy ve slezských uhelných dolech. Celkem šlo o 595 nových případů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažených na Slovensku strmě přibývá, premiér Matovič chce opatření proti…

25.09.2020 10:33 Slovensko ve čtvrtek třetí den v řadě zaznamenalo nový rekord potvrzených nových případů nákazy…

Obavy z osudu výjimek mají i pendleři jezdící z Německa do Česka

25.09.2020 09:26 Kvůli zhoršující se epidemické situaci v Česku hledí s obavami na karanténní opatření nejen čeští…

Německo opět hlásí přes 2000 nových případů koronaviru

25.09.2020 08:28 Počet nakažených koronavirem v Německu opět překonal hranici dvou tisíc. Za posledních 24 hodin se…

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama