Polsko prodlouží restrikce, otevře ale obchody v centrech

Polská vláda se rozhodla prodloužit platnost většiny nynějších protikoronavirových restrikcí až do 14. února. Zároveň ale od 1. února umožní při respektování hygienických opatření otevřít obchody v nákupních centrech a obnovit provoz kulturních zařízení. Podle agentury PAP to dnes oznámil ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Varšava
doporučujeme

Klasická výuka ve třídách bude nadále povolena pro žáky prvních až třetích tříd. Naproti tomu starší děti se jako doposud musejí dál učit na dálku prostřednictvím internetu.

V polovině ledna polská vláda prodloužila všechny restrikce do konce měsíce a nyní jich bude většina platit dál do poloviny února. Uzavřené zůstanou hotely, skiareály, tělocvičny, fitness kluby a aquaparky. Ke kulturním zařízením, jež návštěvníky nebudou moci dál přivítat, patří divadla a kina. To samé platí pro diskotéky a noční kluby.

Prodej pokračuje v obchodech s potravinami, v knihkupectvích a lékárnách. Otevřené mohou být i velké samostatně stojící prodejny nábytku. Restaurace smějí poskytovat služby jen při prodeji jídla s sebou anebo na donášku.

Nadále je povinné nošení roušek či respirátorů na všech veřejných místech. Podle výčtu agentury PAP se to týká ulic, dopravních prostředků, obchodů i kostelů. Dál jsou zakázané svatby a pohřební hostiny.

Podle údajů zveřejněných dnes ministerstvem zdravotnictví se v Polsku celkový počet případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 těsně přiblížil k půldruhému milionu. Pacientů s nemocí covid-19 v zemi s 38 miliony obyvatel doposud zemřelo přes 36.400.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matovičova vláda čelí zatím největší krizi, i kvůli ruské vakcíně

03.03.2021 12:33 Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany…

Orbánův Fidesz opustil poslanecký klub Evropské lidové strany

03.03.2021 12:04 Europoslanci strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána dnes opustili poslanecký klub…

Německo bude zřejmě rozvolňovat velkoryseji, než se čekalo

03.03.2021 11:53 Německo bude zřejmě v rozvolňování karanténních opatření proti koronaviru postupovat velkoryseji,…

Slovensko zavádí nejpřísnější omezení. Vrací kontroly na hranice, zakazuje…

03.03.2021 11:47 Na Slovensku dnes začala platit dosud nejpřísnější omezení od propuknutí koronavirové nákazy. Večer…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama