Princ Harry a vévodkyně Meghan zvažují opuštění Británie

Princ Harry s manželkou Meghan za pár dní odletí do Spojených států, kde oslaví tradiční svátek Den díkůvzdání. Oba ale zároveň zvažují, že by se v zámří zdrželi delší dobu, chtějí si zde totiž koupit dům. Je to jedna ze součástí jejich plánu na dočasné utlumení královských povinností.

Přidejte svůj názor

Meghan Markleová
doporučujeme

Už delší dobu se spekuluje, že další kroky vévodkyně zamíří do Kalifornie. Právě zde totiž chtějí s princem Harrym koupit dům. A není náhodou, že má stát zrovna v Los Angeles.

Manželé, tedy především Meghan, totiž chtějí bydlet v blízkosti její matky. Na tu je vévodkyně fixovaná a byla jí ostatně nápomocna spolu s princem Harrym i u porodu.

Daily Express před nedávnem uvedl, že hledání nového místa k bydlení začalo, a Harry s Meghan zúžili hledání na Malibu, v sousedství předních filmových hvězd. 

To nyní potvrdil server Daily Mail, který napsal, že Meghan s Harrym opustí Británii. Nepůjde jen o dovolenou, ale v rámci cesty budou hledat nové sídlo.

To však podle serveru nebude sloužit jen jako letní sídlo. Naopak, Harry s Meghan by v něm měli trávit většinu roku. A do Británie by ak jezdili spíše pracovně či na dovolenou.

To se ale Britům příliš nezamlouvá. Oprava venkovského sídla Frogmore Cottage, kam se Harry s Meghan na jaře přesunuli, stála královskou rodinu miliony dolarů, pak se ale vévodkyni Meghan přestalo líbit.

Cesta do USA: Výhodná pro Británii?

Může se zdát, že pro britskou královskou rodinu není dlouhodobá absence části jejích členů dobrá zpráva. V případě Meghan ale může platit opak. Stále je totiž občankou USA, a tak musí daně odvádět tam. A nejde rozhodně o malé částky. Spojeným státům musí platit daně z příjmů, bydlení, z výdělků, dokonce i z oblečení které si koupí. A částka může šplhat do ohromných čísel.

To ale není vše. Podle serveru americká daňová povinnost připadla po svatbě i na prince Harryho. To znamená, že peníze a majetek v hodnotě 17 milionů liber, které zdědil po princezně Dianě a za které již platí ve Velké Británii roční daň z příjmu, by mohly být rovněž předmětem amerického zdanění.

Americké daně padají také na syna Archieho. A v součtu mohou částky za celou rodinu šplhat do stovek tisíc korun až milionů. Královská rodina si proto podle serveru najala americké daňové odborníky, kteří jim pomohou orientovat v zapojení královské rodiny do daňového systému USA.

Jisté je, že z něčeho takového není nadšená jak sama královská rodina, tak zejména veřejnost. Meghan totiž žije z peněz daňových poplatníků, sama ale přitom daně odvádí jinam.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit téměř zpečetěn. Von der Leyenová a Michel podepsali "rozvod"…

24.01.2020 11:16 Týden před plánovaným brexitem dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda…

Brexit: Na povrch vypluly další sporné body, EU hodlá být nekompromisní

24.01.2020 10:01 Týden před odchodem Británie z Evropské unie dokončuje Brusel přípravy na vyjednávání dohody o…

Manželka diplomata unikne trestu za hrozivou nehodu, USA ji do Británie…

24.01.2020 09:08 Spojené státy odmítají vydat ke stíhání manželku amerického diplomata Anne Sacoolasovou, která je v…

U Berlína, kde bude mít závod Tesla, se našlo sedm bomb z války

24.01.2020 09:05 Na pozemku východně od Berlína, kde chce stavět svůj první evropský závod americký výrobce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama