Přírůstek nakažených na Slovensku výrazně klesl, testovalo se však méně

Slovensko po předchozích rekordech zaznamenalo v pondělí druhý den po sobě pouze kolem 500 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Současně ale oproti dřívějším maximům výrazněji klesl počet provedených testů, podíl pozitivně testovaných vzorků zůstal dvouciferný. Po dřívějším skokovém nárůstu počtu nakažených Bratislava postupně zavádí nová omezení.

Ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí na pětimilionovém Slovensku podle ministerstva zdravotnictví přibylo 531 nakažených při 5058 testech. Dosud rekordní denní přírůstek, a to 1887 infikovaných při více než 11.100 testech, zaznamenala země uplynulý pátek.

V zemi přibylo pět potvrzených úmrtí na plicní formu nemoci covid-19. Celkově tak onemocnění podle ministerstva podlehlo v zemi 66 lidí. Statistiky úmrtí pacientů s koronavirem úřad průběžně aktualizuje na základě výsledku pitev.

Počet hospitalizovaných pacientů s podezřením nebo již s potvrzeným onemocněním covid-19 stoupl na 397, z toho 40 osob je napojeno na umělou plicní ventilaci.

Kvůli dřívějšímu výraznému nárůstu nových případů nákazy od pondělí střední školy na Slovensku zavedly distanční formu výuky, ode dneška zase platí v zemi zákaz shromažďování více než šesti osob mimo členů jedné domácnosti.

Další omezení včetně zákazu pořádání hromadných akcí, uzavření koupališť, wellness či fitness center a povinné nošení roušek ve městech a vesnicích by měla začít platit ve čtvrtek. Ještě přísnější omezení platila v zemi letos na jaře během první vlny koronaviru, kdy například řada prodejen zůstala jistou dobu zavřena.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Verdikt soudu má vážné dopady. EU hrozí Ukrajině pozastavením bezvízového…

29.10.2020 17:30 Aktualizováno Evropská unie pohrozila Kyjevu pozastavením bezvízového cestování Ukrajinců do unijních zemí. Je to…

Počet nakažených ve Švýcarsku a Rakousku strmě roste, Kurz ohlásí nové…

29.10.2020 17:13 Aktualizováno Počet nově nakažených koronavirem za poslední den v Rakousku poprvé překročil čtyřtisícovou hranici…

Francie stojí na straně katolíků, uvedl Macron. Do ulic nasadí další vojáky

29.10.2020 17:10 Francie po dnešním islamistickém útoku v Nice nasadí další vojáky kvůli posílení ochrany památek,…

Nouzový stav bude ve Španělsku déle, podpořili to poslanci

29.10.2020 17:07 Španělští poslanci dnes schválili prodloužení nouzového stavu v zemi o šest měsíců. Vládní návrh…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama