Řecko hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

V Řecku se za posledních 24 hodin potvrdilo 262 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, jde o nejvyšší počet za den od počátku pandemie. Informoval o tom dnes deník Kathimerini. Dosud byl nejvyšší nárůst případů za den 203, a to předchozí neděli.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem se v jedenáctimilionovém Řecku potvrdilo 6177 nakažených koronavirem. V souvislosti s nemocí covid-19, kterou tento koronavirus způsobuje, zemřelo v Řecku 216 lidí, z toho dva za poslední den. Průměrný věk zemřelých je 76.

Z 262 nakažených za poslední den se jich 22 potvrdilo při vstupu do Řecka. Kvůli vyššímu počtu importovaných případů nákazy řecká vláda tento týden oznámila, že od pondělí bude požadovat maximálně tři dny starý negativní test na koronavirus od cestujících leteckou dopravou z České republiky, Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska a od všech, kdo do země vstoupí přes pozemní hranice, včetně řeckých občanů.

Dosud provádí na letištích řecké úřady jen namátkové testy u lidí cestujících z rizikových zemí. Všichni musí před příjezdem vyplnit elektronicky formulář zejména s adresou ubytování v Řecku, aby byli dohledatelní.

V reakci na vyšší denní nárůsty nakažených řecká vláda také od úterka do 23. srpna omezila otevírací dobu pro restaurace a bary v řadě regionů, které tak budou muset mít zavřeno od půlnoci do sedmi ráno.

Řecko v nynější pandemii řada expertů chválila za to, jak včasnými a přísnými opatřeními šíření nákazy relativně dobře zvládlo. Epidemická situace se ale výrazně zhoršila koncem července. Tehdy také vláda opět zavedla povinnost nosit roušky ve vnitřních veřejných prostorách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Teror v Burgasu: Pomocníci útočníka dostali doživotí, Interpol po nich…

21.09.2020 13:03 Doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění uložil dnes zvláštní trestní soud v Sofii dvěma…

Německý ministr financí nevidí důvod sankcí USA pro Nord Stream 2

21.09.2020 12:49 Budování plynovodu Nord Stream 2 mezi Ruskem a Německem je soukromou investicí, která energetickou…

Sankce EU vůči běloruskému režimu stále závisí na souhlasu Kypru

21.09.2020 11:54 Kypr je jako poslední stát Evropské unie připraven kývnout na sankce vůči činitelům běloruského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama