Řecko zadrželo loď s migranty, jsou mezi nimi i turečtí policisté

Řecká pobřežní stráž zadržela u ostrova Zakynthos loď se 65 migranty plujícími z Turecka, mezi nimiž byli turečtí policisté či kurdský novinář, kteří podle svých slov utíkají před politickou perzekucí. Informují o tom dnes řecká média. Plavidlo bylo zadrženo v úterý večer a migranti převezeni do Řecka, podle některých zdrojů mířili do Itálie.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jsme z Turecka a jsme policisté," citovala řecká média jednoho z migrantů. Tureckých policistů bylo ve skupině 20 a podle deníku Kathimerini uvedli, že jsou příznivci duchovního Fethullaha Gülena. Ten žije v exilu v USA, turecká vláda ho viní mimo jiné ze zosnování pokusu o převrat z roku 2016 a jeho příznivce dlouhodobě pronásleduje. Gülen odmítá, že by za pokusem o puč, který provedla část armády, stál.

Kromě 20 policistů bylo na palubě plavidla Nemo deset Kurdů, kteří jsou podle řeckých médií členy separatistické Strany kurdských pracujících (PKK), kurdský poslanec a kurdský novinář, který uvedl, že byl v Turecku tři roky vězněn. Ve skupině byli také Kurdové z Iráku a Afghánci.

Podle agentury AP zadržela tento týden řecká pobřežní stráž v Jónském moři, kde leží i ostrov Zakynthos, i další plavidlo s migranty, kteří rovněž mířili do Itálie. Jachta s 25 lidmi, včetně devíti dětí, vyslala signál SOS ve středu poblíž ostrova Korfu. Policie pátrá v této souvislosti po třech lidech podezřelých z organizování pašování lidí, uvedla dnes AP.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fake news ohrožují demokracii. EU bude efektivněji postihovat šíření…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování…

Řecko a EU se dohodly na vybudování nového tábora na Lesbu

03.12.2020 21:49 Řecko a Evropská komise budou spolupracovat při budování nového centra pro uprchlíky na ostrově…

Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny

03.12.2020 20:22 Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny, začít by mělo v řádu týdnů. Podle…

Švédsko trvá na tom, že roušky nejsou potřeba

03.12.2020 19:31 Švédsko se bez nošení roušek dosud obešlo. Jejich účinnost v boji proti koronavirové nákaze není…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama