Řecký premiér Mitsotakis porušil koronavirová pravidla výletem do hor

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se stal terčem kritiky kvůli výletu na kole do hor, kterým patrně porušil přísná protikoronavirová opatření v zemi. Informoval o tom dnes zpravodajský server The Guardian.

Kyriakos Mitsotakis
doporučujeme

Poprask vyvolaly fotografie a videonahrávka z víkendu, kdy si Mitsotakis s manželkou vyrazil ve společnosti motokrosových jezdců do pohoří Parnitha vzdáleného 45 kilometrů od Atén.

Podle protikoronavirových pravidel, která vstoupila v platnost sedmého listopadu a zatím je jejich platnost prodloužena do 14. prosince, mohou lidé sportovat jen v blízkosti domova a hrozí jim pokuta nejméně 300 eur (téměř 8000 korun), pokud se vydají ven bez zjevného důvodu.

Kritiku premiér sklidil také za to, že s pěticí svých společníků pózoval na fotografii, kde nikdo z nich nemá na obličeji roušku. Nošení roušky je na základě pravidel, která Mitsotakis sám vyhlásil, povinné ve všech venkovních prostorách.

Opoziční strany Mitsotakise obvinily z arogance v době, kdy vláda omezila pouliční demonstrace a nechala zatýkat protestující kvůli porušení pravidel společenského odstupu.

V reakci na premiérův výlet se už téměř 4000 lidí rozhodlo vyrazit v sobotu na kolech do pohoří Parnitha a svůj záměr oznámili ve skupině, která za tímto účelem vznikla na facebooku.

V Řecku se podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse covidem-19 nakazilo 111.537 lidí a 2706 z nich zemřelo; 100 obětí přibylo za čtvrtek, kdy bylo ohlášeno téměř 1900 nových případů nákazy. Řecko má 10,7 miliónu obyvatel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko přitvrdilo. Do práce, na poštu, do banky či na procházku jen s…

27.01.2021 22:04 Aktualizováno Na Slovensku ode dneška platí v souvislosti s koronavirovou krizí přísnější zákaz vycházení.…

Česko nejspíš čeká zpřísnění opatření, na Slovensku už se bez testu nesmí…

27.01.2021 22:02 Aktualizováno Na Slovensku dnes začnou platit přísnější pravidla omezení pohybu pro osoby, které nemají negativní…

Spor EU a AstraZeneca o vakcíny trvá, unie chce ty z Británie

27.01.2021 21:44 Aktualizováno Spor Evropské unie s farmaceutickou firmou AstraZeneca o dodávky vakcín se oběma stranám ani dnes…

EU i Británie souhlasí s obnovením provozu letadel Boeing 737 MAX

27.01.2021 18:58 Aktualizováno Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama