Rumunsko popřelo zprávy o prvním případu koronaviru v zemi

Rumunské úřady popřely, že by se v zemi objevil první potvrzený případ koronaviru. "Nemáme žádné případy s pozitivními testy na koronavirus v Rumunsku. Až dosud tu máme pouze negativní výsledky testů," řekl agentuře Reuters náměstek ministra zdravotnictví Andrei Baciu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rumunsko, ilustrační foto
doporučujeme

Reuters dříve s odkazem na místní televizi napsal, že v Rumunsku je potvrzen první případ nákazy novým typem koronaviru. Televize Realitatea Plus o případu informovala s odvoláním na bukurešťskou nemocnici pro infekční nemoci, kde prý měla dotyčná osoba být v karanténě po návratu z Itálie.

Podle serveru Romania Insider bylo v pondělí v karanténě celkem 17 lidí, kteří do Rumunska přicestovali z oblastí zasažených koronavirem: šest jich bylo z lodi Diamond Princess, zbývající z Itálie. V Itálii žije okolo 1,3 milionu Rumunů.

Prezident Klaus Iohannis na středu svolal nejvyšší radu obrany, aby jednala o boji proti koronaviru. "Věci se v posledních dnech rychle mění vzhledem k počtu nových případů v Evropě," poznamenal šéf státu dle Reuters.

Nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, už má na svědomí více než 2600 mrtvých, většinou v Číně, a rozšířil se do dalších desítek zemí. Počet potvrzených případů stoupl na přibližně 80.000. Z evropských států je na tom nejhůře Itálie, kde počet nakažených od pátku stoupl ze tří na více než 320 a jedenáct lidí zemřelo.

První potvrzené případy nákazy dnes ohlásilo Chorvatsko, Rakousko, Švýcarsko a pevninská část Španělska; pokaždé šlo o pacienty, kteří pobývali v Itálii.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

06.04.2020 21:59 Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s…

Opatření proti koronaviru začne povolovat i Dánsko

06.04.2020 21:56 Po České republice a Rakousku ohlásilo postupné uvolňování opatření proti šíření koronaviru také…

Slovensko kvůli koronaviru zavádí zákaz vycházení. V ulicích bude armáda

06.04.2020 21:15 Slovensko ve snaze zpomalit šíření pandemie choroby covid-19 o nadcházejících velikonočních…

Šíření koronaviru v Itálii zpomaluje, obětí ale přibylo více

06.04.2020 21:02 V Itálii zemřelo za den 636 lidí nakažených koronavirem, což je o 111 více, než hlásily tamní úřady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy