Rumunsko kvůli epidemii zavře školy, bude zákaz nočního vycházení

Rumunsko na 30 dní uzavře všechny školy a zavede noční zákaz vycházení. Opatření přijatá ve snaze zpomalit šíření epidemie covidu-19 začnou platit v pondělí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila rumunská vláda.

Rumunsko, ilustrační foto
doporučujeme

V Rumunsku se za poslední dva týdny dvojnásobně zvýšily denní přírůstky nakažených. Ve čtvrtek ohlásila země s necelými 20 miliony obyvatel rekordních 9714 nově infikovaných. Na jednotkách intenzivní péče leží momentálně kolem 1000 pacientů, což je dvakrát více než před měsícem. Od začátku epidemie v zemi zemřelo již 7540 lidí po nákaze koronavirem, z toho 121 za posledních 24 hodin.

Rumunské zdravotnictví patří k nejméně vyvinutým v Evropské unii. I proto má země jednu z nejvyšších bilancí zemřelých s covidem-19 v celé východní části EU.

"Musíme být realističtí. Jsou zapotřebí čím dál přísnější opatření, abychom udrželi kontrolu nad šířením pandemie," řekl prezident Klaus Iohannis ministrům na zasedání vlády. Současně však podpořil snahy zachovat fungování ekonomiky země.

Počínaje pondělkem budou muset všechny obchody zavírat již v 21:00 a lidé nebudou moci vycházet ven mezi jedenáctou hodinou večerní a pátou hodinou ranní. Roušky budu nově povinné i venku, obchody s potravinami ve vnitřních prostorech budou muset přerušit činnost.

Rumunsko zavedlo přísnou uzávěru při první vlně epidemie v březnu. Nošení roušek je povinné ve veřejné dopravě, vnitřních veřejných prostorech a venkovních místech s vyšší koncentrací lidí od května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii obžalovali čtyři policisty kvůli zbití černošského producenta,…

30.11.2020 08:23 Pařížská prokuratura obžalovala čtyři policisty podezřelé z fyzického napadení hudebního producenta…

Řidiči hazardují a ignorují pravidla. Kvůli covidu téměř prázdné silnice…

30.11.2020 08:07 Na rakouských silnicích je v těchto dnech minimální provoz kvůli protikoronavirovým omezením pohybu…

V Německu se covidem nakazilo dalších 11 169 lidí, vzrostl počet obětí…

30.11.2020 07:29 V Německu za 24 hodin přibylo dalších 11.169 případů nákazy koronavirem, tedy o něco více než před…

Rakousko po 7. prosinci nečeká překotné rozvolňování. Masivní omezení…

29.11.2020 21:33 Aktualizováno Až v Rakousku 7. prosince skončí současná přísná opatření proti koronaviru, žádné překotné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama