Slovenská vláda poslala milion eur na pomoc po explozi

Slovenská vláda dnes vyčlenila jeden milion eur (25,5 milionu korun) na odstraňování následků páteční tragické exploze zemního plynu v obytném domě v Prešově a na pomoc postiženým rodinám. ČTK o tom informoval tiskový odbor úřadu vlády, ministři podle něj o poskytnutí příspěvku rozhodli formou oběžníku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Národná rada Slovenskej republiky
doporučujeme

Peníze budou použity na stabilizaci dvanáctipatrové budovy, kterou výbuch a následný požár poškodily, a také pro tamní rodiny, jež potřebují pomoc. Podle úřadu vlády je kabinet připraven finanční pomoc v případě potřeby zvýšit.

Již v pátek odstartovaly na Slovensku veřejné sbírky na pomoc rodinám, jež zasáhla zmíněná tragédie, při které přišlo o život podle hasičů osm lidí.

"Budova je ve velmi komplikovaném stavu. Do svých domovů se nevrátili nejen lidé z dotčené bytovky, ale ani z vedlejší, která byla kompletně evakuována, a z dalších dvou vchodů velké bytovky, kde jsou zcela vybitá okna. Tam jsou vyrvány okenní rámy na vedlejších panelácích," řekl dnes novinářům Pellegrini, který již v pátek označil neštěstí za největší svého druhu v novodobých dějinách země.

Dokud se podle Pellegriniho nepodaří stabilizovat budovu, ve které plyn vybuchl, nebudou se moci do svých bytů vrátit ani obyvatelé evakuování z okolních domů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin udělil milost izraelské dívce, která pašovala drogy

29.01.2020 20:06 Ruský prezident Vladimir Putin udělil milost izraelské občance, která byla v Rusku odsouzena a…

Řecko se obává migrantů z Turecka. Připravuje se na nápor

29.01.2020 19:20 Řecké ministerstvo obrany vypsalo dnes výběrové řízení na instalaci "plovoucích ochranných systémů"…

Brexit zahýbe europarlamentem. Posílí nacionalisté

29.01.2020 18:37 Páteční odchod Británie z Evropské unie změní rozložení sil v Evropském parlamentu. Nejsilnější…

Kamiony stojí. Slovenští dopravci opět zablokovali hraniční přechody s…

29.01.2020 17:20 Aktualizováno Slovenští dopravci dnes opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama