Španělsko hlásí za den opět mírně více nakažených koronavirem

Španělsko oznámilo 184 nových úmrtí s covidem-19 a 439 dalších nakažených koronavirem, obě čísla jsou mírně vyšší než o den dříve, kdy přibylo 176 úmrtí a 426 nově nakažených. Celkem se ve Španělsku dosud potvrdilo 228.691 nakažených, z toho 27.104 lidí zemřelo a 140.823 nakažených se už uzdravilo. Informoval o tom dnes deník El País s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Španělský venkov
doporučujeme

"Nárůst se příliš neliší od předchozích dnů, počty jsou stabilizované. Máme 10 regionů, kde za den hlásí méně než 10 nových případů nákazy. Vývoj epidemie je podobný předchozím dnům a doufáme, že se na nízké úrovni udrží i ve dnech příštích," řekl dnes novinářům šéf úřadu pro nouzové situace ministerstva zdravotnictví Fernando Simón.

V úterý oznámilo ministerstvo zdravotnictví 176 nových úmrtí z řad nakažených a o den dříve 123, což byl nejnižší údaj od 18. března. Také počty nových případů nákazy byly před několika dny nejnižší (373) od poloviny března a v posledních 11 dnech se drží až na jednu výjimku pod tisícovkou, v úterý to bylo 426 nově potvrzených případů.

Španělská vláda ale započítává už několik týdnů pouze případy nákazy potvrzené testem PCR, například server Worldometer uvádí zhruba o 40.000 více dosud nakažených v této zemi se 47 miliony obyvatel.

Kvůli koronaviru španělská vláda vyhlásila v zemi v polovině března nouzový stav, od té doby směli lidé z domu jen na nákup potravin a léků, k lékaři či do práce. Až 2. května mohli Španělé ven na procházku či za individuálním venkovním sportem, o týden dříve mohly na procházku poprvé po šesti týdnech děti. Na procházky a sportování stanovila vláda rozvrh hodin podle věkových kategorií, který mohou nyní regiony s příchodem teplejšího počasí změnit.

Před týdnem se ve Španělsku směly po téměř dvou měsících omezení otevřít za přísných pravidel obchody a provozovny s plochou menší než 400 metrů čtverečních, musely ale mít s klienty dohodnutou schůzku předem. Tento týden vstoupila zhruba polovina země do další fáze uvolňování, která mimo jiné umožňuje i otevření zahrádek a restaurací s poloviční obsazeností. Do jednotlivých fází uvolňování vstupují oblasti po dohodě vedení regionů se španělskou vládou podle vývoje epidemie v dané části regionu. Uvolňování se má dovršit ve druhé polovině června, pokud se výrazně nezhorší epidemická situace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí dalších 1345 nakažených koronavirem a dvě úmrtí

20.09.2020 09:26 V Německu za uplynulý den přibylo 1345 případů koronaviru a další dva lidé s onemocněním covid-19…

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama