Tatry praskají ve švech. Cestou na vrchol či u lanovky se stojí ve frontě

Pandemie covid-19 možná měla za následek vylidnění měst a ochromení cestovního ruchu. Nyní se ale zdá, že se všechno opět vrací do starých kolejí, a že se velkým davům lidí nevyhnete ani v přírodě. Uživatel Konrad Przebindowski se na sociálních sítích podělil o své zážitky z Vysokých Tater.

Fronta cestou na Rysy ve Vysokých Tatrách
doporučujeme

Video pocházející z úterý ukazuje tlačenici, v níž lidé vyčkávají na výstup na vrchol hory Rysy. Slovenská média už upozornila i na další případy. Například server noizz.aktuality.sk ukázal davy tvořené před lanovkou na Hrebienok s poznámkou, že ale samotný výstup zabral lidem méně času, než běžně stráví čekáním.

Příčinou front a velkého návalu lidí je rostoucí zájem Slováků o Vysoké Tatry. Občané SR si přeci jenom vzali doporučení epidemiologů strávit letošní dovolenou doma víc k srdci. Jenom samotní provozovatelé ubytování na horách zaznamenali enormní zájem o přespání. Ve srovnání s loňskem šlo do konce o dvacetiprocentní nárůst.

Slovenský deník SME v této souvislosti turisty požádal, aby byli momentálně víc trpěliví, chtějí-li se vydat do Vysokých Tater, a to zejména o víkendu, kdy jsou turistické destinace nejvíce vytížené. Nejedná se ale pouze o tuzemské turisty, nýbrž i Poláky, Němce a Čechy.

Města zejí prázdnotou

Podle slovenských médií si sice tatranští hoteliéři přišli na své, ale městům zbyly oči pro pláč, jelikož do nich proudí výrazně méně turistů než v uplynulých letech. Některé hotely jsou obsazeny pouze z 20 %, přičemž postrádají hlavně zahraniční turisty.

Vyjma Tater se také dobře daří lázním, které jsou obsazeny ze 70 až 90 %. Piešťany jsou ale vytíženy jenom z maximálně sedmdesáti procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý král Juan Carlos I. se stěhuje ze Španělska

03.08.2020 20:45 Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl…

Politici posvětili otevření nového mostu v Janově. Záchranáři ceremonii…

03.08.2020 20:17 Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově dnes vrcholní italští představitelé…

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl

03.08.2020 19:34 Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval dnes s odvoláním na papežova životopisce…

Na jih Španělska dorazilo od pátku 435 dalších migrantů z Afriky

03.08.2020 17:54 Na jih Španělska dorazilo od pátku z Afriky na menších člunech dalších 435 migrantů, většina z nich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama