Terorista z Vídně si jel pro munici na Slovensko, podle tisku útočil i mačetou

Muž považovaný za pachatele pondělního teroristického útoku ve Vídni navštívil v polovině července Slovensko, aby si zde obstaral munici pro útočnou pušku kalašnikov. Dnes o tom informoval portál rakouského listu Heute. Tento typ zbraně byl při útoku použit spolu s další ruční střelnou zraní a také mačetou, uvedl list.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Mladík na Slovensko údajně jel se svým známým. K cestě použil auto matky jistého Kosovana, kterého policie podle deníku Heute považuje za jeden z jeho podezřelých kontaktů, neboť je úřadům několik měsíců či let znám svými radikálními postoji.

"Slovenská policie v maximální možné míře spolupracuje s partnery z Rakouska ohledně teroristických útoků a poskytuje jim všechny relevantní informace. Jsme v úzkém kontaktu a prověřujeme možný pohyb podezřelých osob i na území Slovenské republiky," sdělila mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová na dotaz ČTK.

Radikální názory zastával i zabitý útočník, který se v roce 2018 pokusil přes Turecko vycestovat do Sýrie, kde se chtěl přidat k teroristickému uskupení Islámský stát. Loni 25. dubna byl odsouzen ke 22 měsícům za teroristické spolčení. Podmínečně propuštěn byl 5. prosince s tím, že vzhledem k nízkému věku spadal pod jurisdikci pro mladistvé.

V případě teroristických útoku v Evropě to není poprvé, co média Slovensko zmiňují. Ze Slovenska podle médií pocházely zbraně, které teroristé použili při útoku v Paříži v lednu 2015. Jednalo se zřejmě o takzvané expanzní zbraně známé jako "plynovky", které byly upraveny tak, aby v nich nemohlo být použito klasické střelivo. Takto znehodnoceným zbraním ale lze obnovit jejich plnou funkčnost.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Vyšly najevo další informace o…

26.11.2020 16:20 Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Atentátník, který 2. listopadu ve Vídni zabil čtyři…

Výrok o gestapu vyhrotil spor v EU. Sílí tlak na vyloučení Orbánova…

26.11.2020 16:01 Spor kolem schvalování sedmiletého rozpočtu Evropské unie zvýšil tlak na nejsilnější politickou…

Nejasnosti kolem incidentu u německého kancléřství: Řidič spáchal podobný…

26.11.2020 14:48 Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové…

Francie chce očkovat proti covidu ještě letos. Veřejnost je však skeptická…

26.11.2020 14:28 Francie chce začít první dávky očkovacích látek proti koronaviru v případě jejich schválení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama