Migranti překvapili Německo. Zájmem o práci i vzdělání

Pracující uprchlíci v Německu nemají zájem o vzdělávání, které jim německé úřady nabízejí. O vzdělání má zájem jen každý pátý uprchlík. Mezi pracujícími je zájem o vzdělání výrazně vyšší.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Průzkum Institutu pro pracovní trh a výzkum povolání (IAB) v Norimberku ukazuje, že o pracovní vzdělání mají větší zájem lidé z dalších přistěhovaleckých generací, kde se jich o vzdělávání zajímá celá třetina.

Nízký zájem o vzdělávání mezi uprchlíky je zapříčiněn tím, že jich většina vykonává nekvalifikovanou práci a v získání jiné práce. Pracují však i na místech, která vyžadují alespoň minimální školení.

Uprchlíci nejčastěji pracují v oblasti gastronomie, stavebnictví a sociální péče. Působí také v úklidových službách a bezpečnostních agenturách.

Podle oficiálních údajů vlády v současnosti pracuje v Německu až 400 tisíc uprchlíků ve věku 15 až 64 let, což je 36 procent. Polovina se dostala ke kvalifikované práci, protože Německo trpí nedostatkem středně kvalifikovaných pracovních sil.

Pouhá pětina z nich měla ukončené odborné vzdělání nebo vysokou školu. Zaměstnavatelé by údajně ocenili, kdyby vláda zajistila lepší kurzy pro výuku němčiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Belgická prokuratura povolila vyšetření pedofilního vraha, je podmínkou…

17.10.2019 18:16 Belgická prokuratura dnes odsouhlasila žádost advokátů odsouzeného pedofilního vraha Marka Dutrouxe…

Katalánsko zasáhla nová vlna protestů, ve středu bylo zraněno 100 lidí

17.10.2019 17:07 Aktualizováno Na 25.000 lidí se podle policie sešlo na dnešní demonstraci v Barceloně, kterou zorganizovali…

Erdogan pustí do EU miliony uprchlíků? Orbán pohrozil tvrdou reakcí

17.10.2019 16:32 Aktualizováno Maďarsko by bylo nuceno použít na svých jižních hranicích se Srbskem sílu, aby ochránilo Evropskou…

Protiturecké protesty se šíří, policie musela zakročit u konzulátu

17.10.2019 15:34 Řecká policie dnes zadržela 12 lidí, kteří protestovali proti turecké invazi do Sýrie u konzulátu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama