V Hofburgu se děly věci. Rakouský prezident uspořádal pyžamovou párty

Třicet dětí z rakouských SOS vesniček strávilo noc na dnešek na neobvyklém místě. Rakouský prezident Alexander Van der Bellen je v pátek pozval na "pyžamovou párty" do svého sídla v Hofburgu, kde si děti následně ustlaly. Kromě toho, že udělal dětem radost, chtěl Van der Bellen akcí upozornit na nadcházející 30. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte, informovala agentura APA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Císařský palác Hofburg
doporučujeme

V rámci "Dlouhé noci dětských práv", jak prezidentský úřad akci pro děti oficiálně nazval, rakouský prezident tři desítky dětí nejprve provedl po svém sídle v Leopoldinském křídle Hofburgu.

V salonku s velkým portrétem Marie Terezie, kde rakouští prezidenti běžně přijímají členy vlády, diplomaty i zahraniční státníky, mohly pak děti klást 75letému Van der Bellenovi zvídavé dotazy.

Vědět chtěly od hlavy státu například to, proč musejí chodit do školy, nebo má-li prezident skutečně ve svém sídle psa. Místo odpovědi na druhou otázku se podle agentury APA dočkaly děti v pyžamech setkání s "první fenkou" Rakouska Juli.

Spacáky a karimatky měly děti z SOS dětských vesniček připraveny v druhém patře někdejšího habsburského sídla.

Uvolněnou akcí chtěl rakouský prezident upozornit na nadcházející výročí Úmluvy o právech dítěte, kterou Valné shromáždění OSN přijalo 20. listopadu 1989.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děsivé video výbuchu domu v Prešově. Počet obětí stoupl na osm

07.12.2019 22:06 Aktualizováno Hasiči již prohledali všechna patra v bytovém domě ve východoslovenském Prešově zničeném pátečním…

Policie zadržela kvůli výbuchu plynu šest lidí. Statici chtějí dům zbourat

07.12.2019 20:15 Aktualizováno Slovenská policie v souvislosti s pátečním výbuchem plynu v bytovém domě v Prešově zadržela…

Ve Francii protestují řidiči kamionů, zablokovali hlavní tahy v zemi

07.12.2019 19:48 Aktualizováno Silniční dopravu ve Francii dnes narušil protest několika stovek řidičů kamionů, kteří svými auty…

Dokument britské vlády o vztazích s USA byl zřejmě vypuštěn ruskými…

07.12.2019 18:33 Dokument britské vlády o obchodních rozhovorech se Spojenými státy, který v předvolební kampani…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama