V Německu přibylo 633 nakažených. Nedoporučuje se cestovat na sever Španělska

Německé ministerstvo zahraničí dnes vydalo doporučení necestovat do severošpanělských regionů Katalánsko, Aragonie a Navarra kvůli vysokému počtu případů koronavirové nákazy a místním uzavírkám. V samotném Německu je přitom podle Lothara Wielera, šéfa Institutu Roberta Kocha (RKI), situace znepokojivá.

Ilustrační foto
doporučujeme

Německé ministerstvo zahraničí zatím neodrazuje od cest na Baleárské či Kanárské ostrovy, které jsou velmi oblíbenými cíli německých turistů. Zatím nepřistoupilo ani k oficiálnímu varování před cestami do zasažených regionů. To by turistům umožnilo bezplatné stornování dovolených.

Katalánská vláda dnes nad doporučením německého ministerstva vyjádřila politování. Ujistila, že je zodpovědná a že se snaží chránit životy a zdraví obyvatel i návštěvníků regionu.

Šéfka aragonského regionu Mayte Pérezová řekla, že odrazování před cestami ze strany Německa a také Belgie je diskriminační a vyzvala španělskou ministryni zahraničí Aranchu Gonzálezovou Layouvou k podání formální stížnosti. Pérezová ujistila, že ve většině částí regionu je situace pod kontrolou.

I české ministerstvo zahraničí o víkendu upozornilo na zvýšené riziko nákazy při cestování do španělských regionů Katalánsko, Aragonie, Baskicko a do oblasti Madridu.

Šéf RKI Wieler dnes řekl, že vývoj situace v samotném Německu mu dělá "velké starosti". Podle něj nyní jde o to zabránit rychlému a nekontrolovanému šíření viru. "To zvládneme jenom společně," zdůraznil Wieler a postěžoval si, že lidé se stali lehkovážnými. Večírky s tisíci účastníky jsou podle něj bezohledné a lehkovážné. "Jsme uprostřed razantně se vyvíjející pandemie," upozornil Wieler. Pravidla dodržování odstupů a hygieny podle něj bude třeba dodržovat ještě měsíce.

Expertka RKI Ute Rexrothová podle listu Die Welt řekla, že na rozdíl od jednotlivých velkých ohnisek z poslední doby jde nyní o rozptýlené nebezpečí. Počty případů stoupají v různých komunitách a obcích a v celém Německu rostou počty infikovaných.

RKI hlásí za poslední den 633 nových případů koronavirové nákazy. Od začátku pandemie úřady našly vir Sars-CoV-2 u nejméně 206.242 lidí, z nichž dosud 9122 zemřelo, z toho čtyři za poslední den.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se chová jako nemocný starý muž, rozděluje Česko, píše německý tisk

15.08.2020 15:10 Miloš Zeman se chová stále více jako svéhlavý, starý a nemocný muž. V rozsáhlém materiálu o českém…

Dánsko kvůli koronaviru zavede povinné roušky v hromadné dopravě

15.08.2020 14:12 Dánsko zavede kvůli šíření koronaviru povinnost nosit v hromadné dopravě roušky. Opatření začne…

USA kvůli Rusku pošlou další americké vojáky do Polska

15.08.2020 12:14 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes podepsal ve Varšavě dohodu, která umožní vyslat další…

Ukrajina hlásí rekordních 1847 případů koronaviru za den

15.08.2020 11:31 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 1847 případů koronaviru, čímž pokořila svůj dosavadní denní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama