V Německu se stále víc mluví o zákazu vycházení, nakažených je téměř 14 tisíc

V Německu se stále častěji mluví o možném plošném zákazu vycházení. Vládní politici by o této možnosti, kterou ale odmítají někteří přední lékaři, měli jednat o víkendu. Oficiálně hlášených infekcí novým typem koronavirem je v zemi podle Institutu Roberta Kocha (RKI) 13.957. Nemoc COVID-19 si podle něj vyžádala 31 životů.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Obchodní pasáž
doporučujeme

O dalších opatřeních ke zpomalení epidemie bude o víkendu kancléřka Angela Merkelová (CDU) jednat s vládními kolegy i představiteli jednotlivých spolkových zemí.

Právě z nich v posledních dnech stále častěji zaznívaly úvahy o možném plošném zákazu vycházení kvůli tomu, že podle nich řada Němců zatím nedělá dost pro to, aby šíření nákazy zabránila. V uplynulých dnech se ve spolkové republice za dobrého počasí na mnoha místech scházely velké skupiny lidí, a z velké části tak ignorovaly doporučení omezit sociální kontakty.

"Sobota je rozhodujícím dnem," řekl magazínu Der Spiegel šéf kancléřství Helge Braun, podle něhož se právě v tento den lidé tradičně setkávají. V době krize způsobené koronavirem to podle něj ale není s výjimkou vlastní rodiny možné. Pokud lidé nebudou dodržovat dosavadní opatření, je dobře možné, že spolkové země sáhnou k dalším opatřením, míní Braun, podle něhož by se ale vláda zákazům vycházení ráda vyhnula.

Podobné opatření jako první z velkých měst přijal Freiburg na jihozápadě Německa, kde od soboty lidé nebudou moci na veřejná prostranství.

Proti celoněmeckému zákazu se dnes vyslovil šéf sdružení německých lékařů Klaus Reinhardt a také přední virolog Alexander Kekulé. Zavřít kvůli "malé menšině 95 procent obyvatel" by bylo něj napáchalo příliš velké nezamýšlené škody.

Počet případů nákazy COVID-19 v Německu za 24 hodin podle RKI stoupl o dalších 2958, počet úmrtí o 11.

Obavy, že se sami nebo členové jejich rodiny infikují, má podle průzkumu veřejného mínění pro televizi ARD 48 procent Němců. Menší nebo dokonce žádnou obavu dalo najevo 51 procent dotázaných. S tím, jak za současné situace postupuje vláda, je spokojeno 65 procent Němců. Většinově jsou spokojeni stoupenci všech stran s výjimkou pravicově populistické nejsilnější opoziční formace Alternativa pro Německo, kde je poměr spokojených a nespokojených shodně 47 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Polsko ohlásilo 30 úmrtí na koronavirus během jediného dne

08.04.2020 20:17 V Polsku dnes 30 lidí podlehlo nemoci covid-19, vyvolané koronavirem. Oznámilo to ministerstvo…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

Brusel dá miliardy eur na boj s koronavirem ve zranitelných zemích

08.04.2020 18:53 Evropská unie část peněz určených na rozvojovou pomoc přesměruje na podporu boje s koronavirem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy