V Rakousku přibývá nakažených, ohniskem koronaviru je i známé alpské středisko

V rakouském alpském středisku Sankt Wolfgang, kde se tento týden objevila nákaza koronavirem u sezónních pracovníků v hotelech, se zvyšuje počet odhalených případů. Hygienici v noci na dnešek informovali, že nakažených je už 44, uvedla agentura APA. Testováno zatím bylo více než šest stovek osob, ale polovina z nich ještě nezná výsledek.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

V Rakousku začalo v posledních týdnech odhalených případů nákazy virem SARS-CoV-2 opět přibývat a úřady každý den hlásí přes stovku infikovaných. Za uplynulý den vyšly pozitivní testy u 134 lidí, uvedl server oe24.at. Nejvíce nových případů připadá na Vídeň (60) a Horní Rakousy (23), kde se nachází i Sankt Wolfgang. Celkem registruje Rakousko od začátku pandemie 20.472 nakažených a 712 úmrtí lidí s covidem-19.

Sankt Wolfgang leží na břehu jezera Wolfgangsee v turisticky oblíbené alpské oblasti Solná komora (Salzkammergut). První případ infekce se tam objevil v úterý u jedné z mladých brigádnic. Pak počet nakažených postupně rostl a zasáhl i zaměstnance čtyřhvězdičkových hotelů. Většinu infikovaných tvoří sezónní personál penzionů a dalších ubytovacích zařízení, nově byla ale nákaza odhalena i u jednoho z turistů.

Podle úřadů je riziko pro hosty vzhledem k bezpečnostním opatřením minimální. Všichni brigádníci údajně při práci nosili roušky. Úřadům se nicméně dosud nepodařilo zjistit, odkud přesně se nákaza ve městě rozšířila. Infekce se zatím objevila v sedmi hotelech a třech restauracích.

Úřady preventivně nařídily podnikům zavírat již ve 23:00, mimo provoz jsou i dva bary, kde nakažení pracovali. Místní obyvatelé, hosté i zaměstnanci v cestovním ruchu dostali doporučení, aby pokud možno nevycházeli ven. Doporučení má trvat do doby, než budou k dispozici výsledky plošného testování.

Situace v Sankt Wolfgangu připomíná způsob, jakým se letos na jaře rozhořelo ohnisko nákazy v nedalekém středisku Ischgl. Podle rakouských hygieniků se právě odtud rozšířil koronavirus nejen do dalších oblastí Rakouska, ale společně s turisty i do celé střední Evropy. Celkem se tam nakazily stovky lidí a nedávné testování ukázalo, že protilátky na koronavirus má v Ischglu vyvinuté více než 42 procent obyvatel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii za den přibylo přes 2500 nakažených, nejvíc od uvolnění…

12.08.2020 21:52 Ve Francii za uplynulý den přibylo 2524 případů nákazy novým koronavirem, což je nejvíce od…

Řecko hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

12.08.2020 20:43 V Řecku se za posledních 24 hodin potvrdilo 262 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, jde o…

Španělsko má opět více nakažených za den než předchozí dva dny

12.08.2020 20:20 Ve Španělsku se za poslední den potvrdilo 1690 nakažených novým koronavirem, údaj ale nezahrnuje…

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

12.08.2020 14:49 V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama