V uprchlickém táboře na ostrově Lesbos vypukl požár, uhořela mladá Afghánka

Při požáru v jednom z obytných kontejnerů v táboře pro migranty na řeckém ostrově Lesbos zemřela v noci na dnešek mladá Afghánka, zachránit se podařilo jejího manžela a tři malé děti. Informovala o tom agentura AP. Kontejner se vzňal zřejmě kvůli explozi plynové lahve, kterou rodina používala k topení, uvedla stanice ERT.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V uprchlickém táboře Kara Tepe začalo hořet v noci a oheň rychle zachvátil kontejner, který obývala pětičlenná rodina. Otci se podařilo z domku vynést nemluvně a dvě děti ve věku tři a pět let. Při pokusu zachránit manželku se ale nadýchal kouře a omdlel. Mrtvé tělo ženy se našlo až poté, co se hasičům podařilo požár zlikvidovat.

Tragický požár v táboře pro migranty se odehrál na ostrově Lesbos také v září, tehdy ale zemřela žena v mnohem větším uprchlickém zařízení Moria a její smrt vyvolala nepokoje. Migranti upozorňovali na neúnosnou situaci ve výrazně přeplněném táboře a žádali přemístění do pevninské části Řecka. Od té doby se řecká vláda snaží z táborů na ostrovech žadatele o azyl odvážet a předpokládá, že do konce letošního roku bude do center ve vnitrozemí přesunuto celkem na 20.000 migrantů.

O situaci kolem migrace dnes v Aténách jednali představitelé nové Evropské komise Margaritis Schinas a Ylva Johanssonová, kteří jsou za tuto oblast zodpovědní. "Máme velice obtížný úkol odblokovat situaci a najít společný evropský postoj k azylu a migraci," řekla po jednání s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem eurokomisařka pro vnitro Johanssonová.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se letos Řecko opět stalo pro migranty připlouvající přes moře hlavní vstupní branou do Evropy. Do poloviny listopadu se takto do Řecka dostalo přes 53.000 lidí, ve stejném období loni to bylo necelých 29.000 osob.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU bude na summitu hledat společný přístup k Turecku a Bělorusku

30.09.2020 17:32 Napjaté vztahy s Tureckem, sankce vůči běloruskému režimu či společný přístup k Číně budou patřit k…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 17:07 Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Na Slovensku bude od čtvrtka nouzový stav, hromadné akce se úplně neomezí

30.09.2020 17:00 Aktualizováno Na Slovensku bude od čtvrtka kvůli šíření koronaviru platit nouzový stav, prozatím byl vyhlášen na…

Rwanďan Kabuga bude vydán soudu OSN, je obviněn z financování genocidy

30.09.2020 16:49 Félicien Kabuga, který čelí obvinění z financování pachatelů rwandské genocidy z 90. let, může být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama