V uprchlickém táboře na ostrově Lesbos vypukl požár, uhořela mladá Afghánka

Při požáru v jednom z obytných kontejnerů v táboře pro migranty na řeckém ostrově Lesbos zemřela v noci na dnešek mladá Afghánka, zachránit se podařilo jejího manžela a tři malé děti. Informovala o tom agentura AP. Kontejner se vzňal zřejmě kvůli explozi plynové lahve, kterou rodina používala k topení, uvedla stanice ERT.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V uprchlickém táboře Kara Tepe začalo hořet v noci a oheň rychle zachvátil kontejner, který obývala pětičlenná rodina. Otci se podařilo z domku vynést nemluvně a dvě děti ve věku tři a pět let. Při pokusu zachránit manželku se ale nadýchal kouře a omdlel. Mrtvé tělo ženy se našlo až poté, co se hasičům podařilo požár zlikvidovat.

Tragický požár v táboře pro migranty se odehrál na ostrově Lesbos také v září, tehdy ale zemřela žena v mnohem větším uprchlickém zařízení Moria a její smrt vyvolala nepokoje. Migranti upozorňovali na neúnosnou situaci ve výrazně přeplněném táboře a žádali přemístění do pevninské části Řecka. Od té doby se řecká vláda snaží z táborů na ostrovech žadatele o azyl odvážet a předpokládá, že do konce letošního roku bude do center ve vnitrozemí přesunuto celkem na 20.000 migrantů.

O situaci kolem migrace dnes v Aténách jednali představitelé nové Evropské komise Margaritis Schinas a Ylva Johanssonová, kteří jsou za tuto oblast zodpovědní. "Máme velice obtížný úkol odblokovat situaci a najít společný evropský postoj k azylu a migraci," řekla po jednání s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem eurokomisařka pro vnitro Johanssonová.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se letos Řecko opět stalo pro migranty připlouvající přes moře hlavní vstupní branou do Evropy. Do poloviny listopadu se takto do Řecka dostalo přes 53.000 lidí, ve stejném období loni to bylo necelých 29.000 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"On je ožralý!" Zasedání slovenského parlamentu začalo slovní přestřelkou

21.01.2020 16:52 Slovenští poslanci dnes minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který…

"Náš dům je stále v plamenech." Greta Thunbergová se opět obula do politiků

21.01.2020 16:45 Klimatická aktivistka Greta Thunbergová ve svých dvou dnešních vystoupeních na 50. zasedání…

Češi ukradli v Německu auta, jeden zahynul při honičce s policií

21.01.2020 16:17 Dvojice Čechů v Německu ukradla v noci na dnešek dvě auta, jeden zloděj následně zahynul při…

Migranti popsali hrůzy, kterými cestou do Evropy prošli. Osmiletý hoch…

21.01.2020 15:06 Migranti, kterým se podařilo bezpečně dostat do Evropy, se svěřili s hrůzami, které prožili na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama