V uprchlickém táboře na ostrově Lesbos vypukl požár, uhořela mladá Afghánka

Při požáru v jednom z obytných kontejnerů v táboře pro migranty na řeckém ostrově Lesbos zemřela v noci na dnešek mladá Afghánka, zachránit se podařilo jejího manžela a tři malé děti. Informovala o tom agentura AP. Kontejner se vzňal zřejmě kvůli explozi plynové lahve, kterou rodina používala k topení, uvedla stanice ERT.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V uprchlickém táboře Kara Tepe začalo hořet v noci a oheň rychle zachvátil kontejner, který obývala pětičlenná rodina. Otci se podařilo z domku vynést nemluvně a dvě děti ve věku tři a pět let. Při pokusu zachránit manželku se ale nadýchal kouře a omdlel. Mrtvé tělo ženy se našlo až poté, co se hasičům podařilo požár zlikvidovat.

Tragický požár v táboře pro migranty se odehrál na ostrově Lesbos také v září, tehdy ale zemřela žena v mnohem větším uprchlickém zařízení Moria a její smrt vyvolala nepokoje. Migranti upozorňovali na neúnosnou situaci ve výrazně přeplněném táboře a žádali přemístění do pevninské části Řecka. Od té doby se řecká vláda snaží z táborů na ostrovech žadatele o azyl odvážet a předpokládá, že do konce letošního roku bude do center ve vnitrozemí přesunuto celkem na 20.000 migrantů.

O situaci kolem migrace dnes v Aténách jednali představitelé nové Evropské komise Margaritis Schinas a Ylva Johanssonová, kteří jsou za tuto oblast zodpovědní. "Máme velice obtížný úkol odblokovat situaci a najít společný evropský postoj k azylu a migraci," řekla po jednání s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem eurokomisařka pro vnitro Johanssonová.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se letos Řecko opět stalo pro migranty připlouvající přes moře hlavní vstupní branou do Evropy. Do poloviny listopadu se takto do Řecka dostalo přes 53.000 lidí, ve stejném období loni to bylo necelých 29.000 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí 4751 nových případů koronaviru, obětí je celkem 455

30.03.2020 14:58 Aktualizováno V Německu za neděli vzrostl počet nakažených koronavirem o 4751 na 57.298 případů a zemřelo 66 lidí…

Thajský král dostal výjimku z karanténních opatření. Užívá si v bavorském…

30.03.2020 14:37 Zatímco Němci se kvůli nákaze koronaviru musí vyrovnat s rozsáhlými omezeními a mnohé hotely v zemi…

V Maďarsku kvůli koronaviru platí omezení pohybu, vstřícné gesto učinil…

30.03.2020 14:01 Počet lidí nakažených koronavirem v Maďarsku vzrostl na 447, 15 z nich nákaze podlehlo. Na základě…

COVID-19 se šíří dál. Španělsko v počtu nakažených překonalo Čínu

30.03.2020 13:40 Aktualizováno Počet nakažených koronavirem ve Španělsku vzrostl za posledních 24 hodin o téměř 6400 na celkových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama