Ve Francii zemřelo dalších 23 lidí s covidem-19

Ve Francii za uplynulých 24 hodin zemřelo dalších 23 lidí s covidem-19. Celková bilance zemřelých od počátku epidemie tak vzrostla na 29.319, informoval dnes list Le Figaro. Vláda vzhledem k příznivému vývoji epidemie už nechce prodlužovat zdravotnický nouzový stav, který by tak měl skončit 10. července. Následovat ale bude přechodné období.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Francie je co do počtu mrtvých s covidem-19 pátou nejpostiženější zemí světa - po USA, Británii, Brazílii a Itálii. Za poslední týden však denní počet zemřelých nepřekonal hranici sta.

Dál klesá také počet hospitalizovaných. Ve srovnání s úterními daty jich dnes ubylo 283. S nemocí, kterou vyvolává virus SARS-CoV-2, se tak nyní ve francouzských nemocnicích léčí 11.678 lidí. Ubývá i pacientů na jednotkách intenzivní péče. K dnešku jich je 933.

Potvrzených případů nákazy přibylo za uplynulých 24 hodin ve Francii, která má zhruba 68 milionů obyvatel, 545 na celkových 155.136.

Vzhledem k příznivému vývoji epidemie nechce již francouzská vláda prodlužovat zdravotnický nouzový stav, který vyhlásila 23. března. Kabinetu premiéra Édouarda Philippea nouzový stav umožňoval přijímat opatření v boji s covidem-19 pomocí dekretů. Mluvčí vlády Sibeth Ndiayeová dnes nicméně zdůraznila, že virus je sice pod kontrolou, ale zatím není poražený.

Návrh zákona, který předložil premiér Philippe, počítá se čtyřměsíčním přechodným obdobím po konci nouzového stavu. Během něj by měl mít předseda vlády zvláštní pravomoci. Mohl by například dál omezovat svobodu shromažďování a regulovat přístup do prostředků hromadné dopravy či veřejných prostor. Přísné celostátní omezení bude ale moci po konci nouzového stavu zavádět jen parlament schválením příslušného zákona.

Francie od 11. května začala postupně uvolňovat omezení, která v březnu přijala v boji s koronavirem. Minulé úterý začala druhá fáze rušení restrikcí a třetí je naplánovaná na 22. června.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Na jihu Rakouska zahynul český motorkář

11.07.2020 13:28 Třiašedesátiletý český motorkář zahynul v pátek večer při nehodě v obci Sankt Jakob im Rosental v…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 11:25 Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Útoky nejen na LGBT. Židovská organizace viní polskou televizi z…

11.07.2020 11:02 Středoevropská odnož židovské organizace Americký židovský výbor (AJC) kritizovala polskou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy