Za úplatky kryl doping ruských atletů? Ve Francii začne soud s exšéfem IAAF

Soud s bývalým předsedou mezinárodní atletické federace IAAF Laminem Diackem se ve Francii uskuteční od 13. do 23. ledna. Žalobce obvinil šestaosmdesátiletého Senegalce z korupce a praní špinavých peněz. Diack je v zemi od listopadu 2015 v domácím vězení.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Obžalováno je pět dalších lidí včetně Diackova syna Papy Massaty, který byl marketingovým poradcem IAAF. Ten bude nejspíš stejně jako ruští funkcionáři Valentin Balachničev a Alexej Melnikov souzen v nepřítomnosti.

Diack mladší, na kterého je vydán mezinárodní zatykač, pobývá doma v Senegalu, který ho odmítá vydat do Francie. Své občany nevydává ani Rusko. Balachničev byl šéfem ruské atletiky a pokladníkem IAAF, Melnikov pracoval jako reprezentační šéftrenér. Oba už byli kvůli své roli v korupčním a dopingovém skandálu potrestáni doživotním zákazem působení v atletice.

Diack starší stál v čele světové atletiky v letech 1999 až 2015. Čelí obvinění, že bral úplatky za skrývání dopingu ruských atletů. To se dělo právě na francouzském území, podle médií se za jeden zatajený pozitivní test platilo 300 až 700 tisíc eur.

Francouzské úřady také vyšetřovaly, zda Diack spolu se synem neovlivňovali volby pořadatelů olympijských her a dalších významných sportovních akcí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 21:47 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Útok před volbami: Terčem konzervativci i labouristé

12.11.2019 20:56 Aktualizováno Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických…

Migrantů bylo v říjnu o pětinu méně, oznámil Frontex

12.11.2019 20:15 Počet migrantů, kteří v říjnu překročili hranice Evropské unie, se oproti září snížil o 17 procent…

"Tsunami" na hranici s Francií. Katalánští separatisté blokovali dálnice,…

12.11.2019 20:06 Aktualizováno Francouzská a španělská policie dnes zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama