Zábava ano, ale bez "après-ski". Lyžařská sezóna v Rakousku bude letos kvůli covidu jiná

Lyžařská sezóna bude letos kvůli pandemii covidu-19 v Rakousku jiná, než na jakou jsou lidé zvyklí. Prohlásil to dnes rakouský kancléř Sebastian Kurz, informovala agentura APA. Na svahy se sice budou moci domácí i zahraniční turisté podle něj v zimě vydat, bujarých večírků po lyžování se ale budou muset vzdát.

Lyžování
doporučujeme

"Zábava na lyžích ano, ale bez après-ski," řekl podle OE24 kancléř Kurz na tiskové konferenci s ministryní cestovního ruchu Elisabeth Köstingerovou. Výraz après-ski pochází z francouzštiny a označuje zábavu v restauracích a barech po lyžování. Podle Köstingerové bude možné jídla a nápoje konzumovat v barech a restauracích u svahů a na jejich terasách jen vsedě.

Bujarými večírky po lyžování je podle agentury DPA známé mimo jiné lyžařské středisko Ischgl v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Právě zde se na počátku letošního roku nakazilo množství místních i turistů, kteří následně koronavirus roznesli do řady evropských zemí.

Ve středu podal zástupce rakouského sdružení pro ochranu spotřebitelů čtyři testovací žaloby na rakouský stát. Úřady podle něj proti šíření viru SARS-CoV-2 nezasáhly adekvátně a dostatečně rychle, a umožnily tak jeho rozšíření. Pokud žaloby uspějí, mohlo by Rakousko žalovat daších až tisíc lidí.

Tyrolský hejtman Günther Platter oznámení o omezení večírků po lyžování dnes přivítal. Uvedl, že beztak tvoří jen tři procenta příjmů jeho spolkové země ze zimní turistiky.

Omezení après-ski večírků je součástí širšího konceptu rakouské vlády na ochranu lyžařů i cestovního ruchu v době pandemie. K dalším opatřením patří například rozestupy u lanovek a vleků či povinnost nasazovat si při jízdě v uzavřených kabinkách roušky. Lyžařské školy budou moci přijímat nanejvýš deset žáků do skupiny, vedoucí výcviku se budou muset stejně jako horští vůdci či zaměstnanci hotelů nechat pravidelně testovat na koronavirus.

V Rakousku v posledních týdnech roste počet nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin jich přibylo 832, z toho více než polovina ve Vídni. Od počátku epidemie se v zemi infikovalo už více než 40.800 lidí. S covidem-19 jich zemřelo 783.

Rakousko sleduje také vývoj epidemické situace v dalších zemích světa. Dnes oznámilo, že na seznam rizikových zemí a regionů od pondělí zařadí Prahu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko zavádí nový systém varování před koronavirovou nákazou

31.10.2020 16:00 Dánsko zavádí nový pětistupňový systém varování před koronavirovou nákazou. Jeho cílem je…

Macron připustil, že karikatury Mohameda mohou někoho šokovat.

31.10.2020 15:50 Francouzský prezident Emmanuel Macron si podle svých slov uvědomuje, že karikatury proroka…

Sasko i během karantény zachová malý pohraniční styk s Českem

31.10.2020 15:35 Sasko během nadcházející listopadové celoněmecké karantény neomezí malý pohraniční styk s Českem a…

Ničivé zemětřesení v Turecku a Řecku: Mrtvých přibývá, tsunami odnášela…

31.10.2020 13:38 Aktualizováno Už 28 mrtvých a více než 800 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama