Zoo Berlín oslavuje. Panda Meng-Mang porodila dvojčata

Pandí samička Meng-meng udělala obrovskou radost berlínské zoo, když v sobotu přivedla na svět dvě medvíďata. Zoologická zahrada o tom dnes informovala na twitteru. Meng-meng před dvěma roky zamotala hlavu odborníkům svou chůzí ve výběhu pozpátku.

Panda, ilustrační foto
doporučujeme

"Meng-meng je mámou - a to hned dvojnásobnou! Jsme tak šťastní, nemáme slov!" pochlubila se na sociální síti zoologická zahrada. První panďátko spatřilo světlo světa v sobotu večer krátce před 19:00 a sourozenec následoval přibližně o hodinu později. Jeden medvídek měl 186 gramů a druhý 136 gramů.

Ředitel zoo Andreas Knieriem podle agentury DPA v tiskové zprávě ujistil, že Meng-Meng i obě mláďata porod přestály v pořádku. "Přestože jsou to první potomci naší pandí samičky, stará se o ně příkladně. Zpočátku musela obě medvíďata dvě až tři hodiny pít, teplá blízkost matky je pro ně důležitá, aby neprochladla," sdělil rovněž ředitel.

Předchozí pokusy s jinými páry o narození pandy v Berlíně selhaly. Šestiletá Meng-Meng a její devítiletý partner Ťiao-čching žijí v tamní zoo od předloňského léta. Oba pocházejí z čínské chovatelské stanice a jsou zapůjčeni na 15 let. Berlín za ně platí každý rok milion dolarů (přes 23 milionů korun).

Oba medvědi byli považováni za sexuálně nezkušené a poprvé se spářili letos v dubnu. V zájmu zvýšení pravděpodobnosti, že bude skutečně březí, odborníci u Meng-meng zkusili také umělé oplodnění.

Návštěvníci zoo matku s mláďaty nějaký čas nespatří. Pandy se rodí slepé a mají řídkou srst. Ťiao-čching ovšem pro veřejnost k vidění bude, protože pandí tatínkové se na péči o potomky nepodílejí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rakousku při převozu do galerie zmizel cenný obraz

04.08.2020 08:54 Rakouská policie vyhlásila pátrání po obraze Gerharda Richtera, jednoho z nejvýznamnějších…

Belgie překonala rekord v délce doby bez řádné vlády

04.08.2020 08:46 Belgie překonala vlastní rekord v délce období, kdy je stát bez vlády vzešlé z řádných voleb. V…

Německo hlásí 879 nově infikovaných s koronavirem

04.08.2020 08:14 V Německu bylo za poslední den hlášeno 879 nových případů koronavirové nákazy, a dohromady tak bylo…

Protilátky na koronavirus má 1,5 milionu Italů, uvádí průzkum

04.08.2020 07:28 Protilátky proti koronaviru SARS-CoV-2 má v Itálii téměř 1,5 milionu lidí, tedy 2,5 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama