Zoo Berlín oslavuje. Panda Meng-Mang porodila dvojčata

Pandí samička Meng-meng udělala obrovskou radost berlínské zoo, když v sobotu přivedla na svět dvě medvíďata. Zoologická zahrada o tom dnes informovala na twitteru. Meng-meng před dvěma roky zamotala hlavu odborníkům svou chůzí ve výběhu pozpátku.

Přidejte svůj názor

Panda, ilustrační foto
doporučujeme

"Meng-meng je mámou - a to hned dvojnásobnou! Jsme tak šťastní, nemáme slov!" pochlubila se na sociální síti zoologická zahrada. První panďátko spatřilo světlo světa v sobotu večer krátce před 19:00 a sourozenec následoval přibližně o hodinu později. Jeden medvídek měl 186 gramů a druhý 136 gramů.

Ředitel zoo Andreas Knieriem podle agentury DPA v tiskové zprávě ujistil, že Meng-Meng i obě mláďata porod přestály v pořádku. "Přestože jsou to první potomci naší pandí samičky, stará se o ně příkladně. Zpočátku musela obě medvíďata dvě až tři hodiny pít, teplá blízkost matky je pro ně důležitá, aby neprochladla," sdělil rovněž ředitel.

Předchozí pokusy s jinými páry o narození pandy v Berlíně selhaly. Šestiletá Meng-Meng a její devítiletý partner Ťiao-čching žijí v tamní zoo od předloňského léta. Oba pocházejí z čínské chovatelské stanice a jsou zapůjčeni na 15 let. Berlín za ně platí každý rok milion dolarů (přes 23 milionů korun).

Oba medvědi byli považováni za sexuálně nezkušené a poprvé se spářili letos v dubnu. V zájmu zvýšení pravděpodobnosti, že bude skutečně březí, odborníci u Meng-meng zkusili také umělé oplodnění.

Návštěvníci zoo matku s mláďaty nějaký čas nespatří. Pandy se rodí slepé a mají řídkou srst. Ťiao-čching ovšem pro veřejnost k vidění bude, protože pandí tatínkové se na péči o potomky nepodílejí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál? Johnson prosazoval brexit kvůli kariéře, oznámil Cameron

16.09.2019 03:30 Současný britský premiér Boris Johnson při brexitovém referendu v roce 2016 podpořil vystoupení…

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama