Británie chce do května nabídnout vakcínu všem lidem nad 50 let

Británie chce, aby do května dostali možnost nechat se očkovat lidé ze všech devíti prioritních skupin. Znamená to, že vakcína bude do té doby dostupná všem obyvatelům starším 50 let. S odvoláním na prohlášení britské vlády o tom dnes informovala agentura Reuters.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Ministr zdravotnictví Matt Hancock řekl, že země dokáže cíl splnit, pokud budou fungovat dodávky vakcín. Podle Hancocka jde o předpoklad, aby se mohla zrušit koronavirová uzávěra, kterou vláda vyhlásila na většině území ve snaze zastavit šíření nákazy.

"Britský vakcinační program má za cíl do května poskytnout vakcínu všem devíti (prioritním) skupinám," uvedl úřad premiéra v prohlášení, ve kterém na 6. května vyhlásil konání místních voleb. Dosud vláda uváděla, že chce 1. až 9. skupinu proočkovat "do jara".

Do 15. února by podle představ britské vlády měli dostat možnost očkování první čtyři skupiny, které zahrnují klienty a personál v pečovatelských domech, zdravotníky pečující o covidové pacienty, všechny lidi nad 70 let a lidi, které jejich zdravotní stav vystavuje zvýšenému riziku v případě nákazy koronavirem.

K dnešnímu dni bylo v Británii naočkováno 10,97 milionu lidí z celkové 67milionové populace, přičemž vláda si vytkla za cíl do poloviny února naočkovat 15 milionů obyvatel. Lidí v dalších pěti prioritních skupinách je 17 milionů. Lidé pod 50 let, kterých je asi 21 milionu, by měli přijít na řadu do podzimu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko rozšířilo zákaz dovozu vajec z Česka kvůli ptačí chřipce

04.03.2021 15:47 Rusko rozšířilo zákaz dovozu drůbeže, masa z ní a násadových vajec o Kraj Vysočina, Pardubický kraj…

Britský princ Philip podstoupil neupřesněnou srdeční proceduru

04.03.2021 12:18 Britský princ Philip podstoupil úspěšnou srdeční proceduru. Oznámil to dnes Buckinghamský palác,…

Šíření koronaviru v Evropě podle WHO opět zrychluje

04.03.2021 12:09 Světová zdravotnická organizace (WHO) spatřuje opětovný nárůst v počtu koronavirových infekcí ve…

Navalnyj poslal pozdrav z vězeňského zařízení, napsal, že se má dobře

04.03.2021 08:23 Ruský opoziční představitel Alexej Navalnyj, který si má odpykat trest za údajnou zpronevěru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama