Britská policie rozdává pokuty lidem za účast na večírcích

Britští policisté pokutovali 20 účastníků večírku pořádaného v rozporu s protiepidemickými opatřeními v restauraci na severu Londýna. Policie provedla zátah na základě oznámení o vstupu mnoha lidí do podniku, informoval dnes britský tisk.

Policie Velké Británie
doporučujeme

Večírek se konal ve sklepní části restaurace v části Belsize Park v neděli 27. prosince, policie záznamy pořízené policejními kamerami zveřejnila dnes. V podniku bylo deset mužů a stejný počet žen a všichni dostali pokutu za porušení restrikcí vyhlášených kvůli pandemii covidu-19. Kromě jiného zakazují pořádat uvnitř budov společné akce členů různých domácností.

List Evening Standard napsal, že na silvestra byla policie přivolána k 58 nepovoleným hudebním produkcím a vydala 217 oznámení o přestupku. U pěti lidí policisté doporučili při soudním řízení zvážit pokutu 10.000 liber (294.000 Kč).

V Essexu policisté rozdali organizátorům nepovolených hudebních večírků se stovkami účastníků pokuty až za 18.000 liber. Tři lidé skončili za mřížemi kvůli účasti na nepovoleném novoročním večírku pořádném ve starém kostele v East Horndonu v Essexu. Akce se neobešla bez drog.

Alex Hope-Rollinson z londýnské policie připomněl, že koronavirus už v Británii zabil na 70.000 lidí. "Porušení opatření proti šíření koronaviru, jako je toto, je sobecké a bezohledné chování, které vážným způsobem ohrožuje bezpečnost a zdraví společnosti. Žádám občany, aby se seznámili s pravidly, jež obsahuje čtvrtý stupeň restrikcí, a neúčastnili se společných akcí, které tato opatření zakazují," řekl.

V České republice policie zaznamenala při silvestrovských oslavách 613 přestupků, většinu z nich ale řešila jen domluvou. Na místě může policie dát pokutu až 10.000 korun. V Praze na pořádek dohlížely stovky policistů, navíc byl v ulicích oproti minulým letům kvůli restriktivním opatřením v souvislosti s pandemií i dvojnásobný počet strážníků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prestižní týdeník: Navalného hnutí nelze umlčet silou, Rusko potřebuje…

26.01.2021 00:01 NÁZOR - Alexej Navalnyj je přesný opak Vladimira Putina, deklaruje editorial serveru The Observer.…

Británie chce kvůli mutacím zpřísnit pravidla karantény

25.01.2021 21:57 Kvůli riziku, že nové mutace koronaviru mohou odolávat vakcínám, by Británie mohla zpřísnit…

Demonstrace za Navalného mají novou podobu, tamní vláda se jich obává,…

25.01.2021 19:48 Sobotní protesty na podporu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného, které se uskutečnily po…

Loni bylo přesídleno nejméně uprchlíků za skoro 20 let

25.01.2021 18:12 Méně než 1,6 procenta z 1,44 milionu lidí s uprchlickým statusem, kteří byli v loňském roce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama