Covid-19: Na Ukrajině přibyl rekordní počet nakažených, nemoc se dál šíří i v Rusku

Na Ukrajině přibylo za poslední den rekordních 1197 nových případů nákazy covidem-19, uvedla dnes ukrajinská rada bezpečnosti a obrany.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celkový počet nakažených přesáhl podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) 69.000 a zemřelo 1673 lidí.

Počet nově nakažených během posledních dvou měsíců prudce stoupl poté, co Ukrajina začala koncem května postupně uvolňovat koronavirová opatření, napsala agentura Reuters.

Předchozí den přibylo podle ukrajinské tiskové agentury Unian 1022 nově nakažených. Nejvíce nových případů přibývá ve Lvovské oblasti, v hlavním městě Kyjevě a v Ivano-Frankivské oblasti.

V Rusku přibylo dalších 5509 nakažených osob covidem-19 a 129 pacientů s touto nemocí zemřelo. Zatímco počet nakažených v porovnání s předchozím dnem stoupl o více než 500 případů, počet obětí naopak klesl ze 169, které země ohlásila ve středu. Informovala o tom dnes agentura Interfax.

Ruské úřady uvádějí, že s přírůstkem 5.509 nakažených za posledních 24 hodin se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo 834.499 lidí, z nichž 13.802 se stalo oběťmi nákazy. Mezitím se z covidu-19 uzdravilo 629.655 pacientů, napsala agentura Interfax.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie monitoruje globálně, je Rusko čtvrtou nejvíce zasaženou zemí světa z hlediska absolutního počtu případů, a to po Spojených státech, Brazílii a Indii. V absolutním počtu úmrtí je na jedenácté příčce. Pokud se ale vezme v úvahu počet mrtvých se zřetelem k počtu obyvatel, pak je Rusko podle JHU nyní až na 41. místě.

Ruské oficiální údaje o úmrtnosti ale budí zejména v západních médiích pochybnosti. Někteří demografové předpokládají, že přesnější obrázek vznikne až porovnáním letošních údajů o úmrtnosti s předchozími lety.

V Moskvě, která je nejpostiženějším z 85 ruských regionů, úřady zaznamenaly 678 nových případů. Starosta Sergej Sobjanin usoudil, že že denní přírůstek již dosáhl svého minima a již klesat nebude, vzhledem k tomu, že v metropoli se denně přemisťují miliony lidí a statisíce sem přijíždějí z jiných regionů. "Sotva lze doufat, že klesneme na nulu. V příštích týdnech bude obrázek podobný jako v předchozím měsíci, tedy budeme v rozmezí 650-700 (nových případů denně), plus mínus 50," řekl televizi Rossija 24. Nemocnost v hlavním městě podle něj již poklesla na desetinu oproti začátku května a většina nemocnic, přestavěných pro příjem pacientů s covidem-19, se vrátila k normální práci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Velké Británii se v prosinci otevřou obchody a sportoviště

23.11.2020 18:19 Po skončení celostátní uzávěry 2. prosince se Británie vrátí ke třístupňovému systému, který bude…

Turecko chce mít možnost pozorovat příměří v Náhorním Karabachu, Rusko je…

23.11.2020 16:55 Aktualizováno Turecko chce vlastními silami sledovat, jak je dodržováno příměří v oblasti Náhorního Karabachu.…

Koronavirus: AstraZeneca uvedla, že její vakcína je účinná až z 90 procent

23.11.2020 12:35 Aktualizováno Vakcína proti covidu-19 vyvinutá britsko-švédskou farmaceutickou společností AstraZeneca ve…

Prezident Zelenskyj se vyléčil z covidu. Na videu zažertoval a poslal…

23.11.2020 12:09 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že měl negativní test na koronavirus. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama