Evropa uvalila na Británii karanténu. Vánoce budou příšerné, píšou média

Titulní strany britských novin se dnes věnují především dopravním omezením, které vůči Spojenému království zavedly mnohé evropské i mimoevropské státy kvůli nové mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie. "Evropa zavřela Británii dveře," stojí v titulku deníku The Times.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

Noviny Metro, které dostávají cestující zdarma například ve vlacích, v metru či na letištích, napsaly "Evropa umístila Spojené království do izolace". A bulvární The Sun dokonce formou slovní hříčky napsal, že "Francouzi nemají slitování".

The Sun využil podobnosti francouzského slova děkuji (merci) a anglického výrazu pro slitování (mercy) poté, co Francie kvůli nové mutaci koronaviru uzavřela své hranice pro nákladní a osobní dopravu z Británie. Podle bulváru dopravní omezení mezi Brity vyvolávají velké obavy, že selže zásobování obchodů jídlem a zbožím. Britský ministr dopravy Grant Shapps naopak dnes ráno Brity ujišťoval, že jídla a léků bude dostatek.

The Guardian napsal "Státy zakazují cestování z Británie, zatímco nový kmen viru nabývá na síle". Zpráva mimo jiné poukazuje na pozastavení letecké a trajektové dopravy. The Daily Telegraph tvrdí, že cestovní omezení, kterávůči Spojenému království zavedly další evropské země, narušilo cestovatelské plány 250.000 Britům.

"Nemocný muž Evropy", stojí na titulní straně bulváru Daily Mirror. Zpráva je doplněna fotografií premiéra Borise Johnsona v čepici s motivem britské vlajky. Podle listu ostatní státy jednaly ve strachu, že se zmutovaný kmen viru šíří v Anglii nekontrolovatelně.

"Evropa umístila Spojené království do izolace," poznamenává deník Metro s tím, že nová vysoce nakažlivá mutace koronaviru za týden ve Spojeném království zvýšila přírůstek nakažených o 51 procent. Podobný titulek má také list The Times, který píše, že "Evropa zavírá Británii dveře".

Bulvár Daily Mail předpovídá příšerné Vánoce a poukazuje na varování ministra zdravotnictví Matta Hancocka, že přísná protikoronavirová opatření mohou trvat ještě měsíce. Podle nejmenovaného vládního zdroje není vyloučeno, že britská vláda zavede celoplošnou uzávěru, protože k rychlému šíření zmutovaného viru mohou přispět lidé, kteří vycestují z Londýna a jihovýchodní Anglie do jiných částí země.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty za Navalného obnažily slabost Putinova režimu, zní z Washingtonu

27.01.2021 00:01 NÁZOR - Vladimir Putin je často líčen jako jeden z architektů autokratického modelu pro 21. století…

Island začal vystavovat vakcinační pasy

26.01.2021 21:53 Island vydal první potvrzení o očkování proti covidu-19. Agentuře AFP to dnes potvrdily místní…

USA splní své závazky vůči NATO

26.01.2021 21:19 Americký prezident Joe Biden v telefonátu s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem…

Rusko chce, aby se USA vrátily k dohodě o jaderném programu Íránu

26.01.2021 16:17 Rusko vyzvalo Spojené státy, aby se vrátily k dohodě světových mocností a Íránu o omezení íránského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama