Irští ministři mají omezit kontakty, jejich kolega má možná covid

Členové irské vlády mají nařízeno omezit své kontakty s jinými lidmi, protože u ministra zdravotnictví Stephena Donnellyho panuje podezření, že se nakazil koronavirem. Na svých internetových stránkách o tom informuje rozhlasová a televizní stanice RTÉ, která původně uvedla, že vláda odchází do karantény. Dolní komora parlamentu krátce přerušila schůzi, poslanci se znovu sejdou dnes večer nebo ve středu, uvádí britská BBC.

Stephen Donnelly
doporučujeme

Donnellymu nebylo dnes odpoledne dobře, a požádal proto svého lékaře o test na koronavirus. Premiér Micheál Martin řekl RTÉ, že ministři nařízeno omezit styky s jinými lidmi dostali "z opatrnosti". Na zasedání parlamentu je zřejmě budou zastupovat jejich náměstci.

V preventivní karanténě je už Eamon Ryan, ministr pro klima, komunikační sítě a dopravu, protože jeden z členů jeho domácnosti čeká na výsledky testu na koronavirus.

Šéf resortu zdravotnictví Donnelly dopoledne na tiskové konferenci představil plán, jak bude vláda dalších šest měsíců postupovat v boji proti pandemii. Oznámil mimo jiné, že kvůli nepříznivé epidemické situaci v Dublinu se příští pondělí na rozdíl od zbytku země neotevřou hospody a bary. Restaurace, které hostům nabízejí jídlo, obnovily provoz už koncem června. V hlavním městě budou také od středy oproti zbytku Irska platit přísnější předpisy ohledně toho, jak se lidé smějí navštěvovat.

V Irsku, které má 4,8 milionu obyvatel, se koronavirem doposud nakazilo přes 31.000 lidí, 1784 z nich zemřelo. Dnes země oznámila 357 nových případů nákazy, podle agentury Reuters je to nejvyšší růst od poloviny května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bělorusku se před policejní stanicí zapálil muž

18.09.2020 16:13 Před policejní stanicí v běloruském městě Smaljavičy se dnes neznámý muž polil benzinem a zapálil.…

Agentuře OSN chybějí finance, v ohrožení jsou miliony uprchlíků

18.09.2020 15:13 Miliony běženců po celém světě i komunity, které jim nabízejí pomoc, čelí kritickému podfinancování…

V Británii se mluví o celostátní uzávěře, rostou hospitalizace

18.09.2020 12:33 Šíření koronaviru se ve Spojeném království zrychluje a počet lidí hospitalizovaných s onemocněním…

I přes Lukašenkovy hrozby zůstávají hranice Běloruska otevřené

18.09.2020 11:10 Hranice Běloruska zůstávaly dnes otevřené i přes čtvrteční hrozby prezidenta Alexandra Lukašenka o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama