Koronavirem se nakazil kněz, který žije v papežově sídle

Koronavirem se nakazil italský duchovní, který žije ve stejné vatikánské rezidenci jako papež František. Informovala o tom dnes italská média, podle nichž jde o pátý případ nákazy koronavirem ve Vatikánu. Papež se už podrobil testu na koronavirus, podle deníku Il Messaggero byl negativní. Jednalo se již o druhý papežův test na koronavirus, ten první byl proveden začátkem března, kdy se hlava katolické církve necítila dobře. I tehdy byl test negativní a Vatikán uvedl, že papež je pouze nachlazen.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vatikán
doporučujeme

Vatikán v úterý oznámil, že eviduje čtyři případy nákazy koronavirem. Všichni infikovaní byli buď hospitalizováni, nebo jsou v domácí karanténě. Také poslední, dnes italským tiskem oznámený nakažený muž, asi padesátiletý pracovník vatikánského státního sekretariátu, je v nemocnici.

Podle listu Il Messaggero se nákaza nově prokázala u kněze, který dlouhodobě žije v Domě svaté Marty, v němž bydlí od roku 2013 i papež František. Podle listu La Stampa ale pontifik dbá na preventivní opatření a nějakou dobu už například nejí s ostatními ve společné jídelně.

Modlitby a audience 83leté hlavy katolické církve lze kvůli pandemii do odvolání sledovat jen na vatikánské streamingové službě. Bez věřících se letos budou konat také všechny liturgické obřady velikonočního týdne.

zdroj: YouTube

Itálie, která papežský stát obklopuje, je nejpostiženější zemí v Evropě. Koronavirem se tu nakazilo už více než 74.000 lidí a 7500 jich nemoci COVID-19 podlehlo. Většina zaměstnanců Vatikánu žije v italském hlavním městě Římě a za prací denně dojíždí. Nyní jich ale většina pracuje z domova.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RBK: V ruské pomoci USA byly i věci firmy pod americkými sankcemi

04.04.2020 05:01 Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly…

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

WHO připustila používání domácích roušek v boji s koronavirem

03.04.2020 22:11 Zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan se dnes vyslovil pro širší používání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy